1. Home
 2. Doktorzy
 3. Alexander Fortuniak

lekarz Alexander Fortuniak

157 Opinie
Alexander Fortuniak Alexander Fortuniak
 • 157 poleceń lekarza
 • Gabinet On-line
 • Przyjmuje w: Pt, Sob, Pon, Wt, Śr, Czw, Ndz
 • Wystawiam recepty i zwolnienia

O “Alexander Fortuniak”

Witam serdecznie! Jestem Alexander Fortuniak, lekarz z pasją do pomagania ludziom osiągać optymalne zdrowie i dobre samopoczucie.

Mam kilkuletnie doświadczenie w obszarze medycyny rodzinnej, gdzie zdobyłem zaawansowane umiejętności w diagnostyce, leczeniu oraz prowadzeniu terapii.

Obecnie pracuję w Szpitalu Klinicznym jako lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w dziedzinie Okulistyki.

Wierzę w holistyczne podejście do opieki zdrowotnej, uwzględniając zarówno aspekty fizyczne, jak i psychiczne. Dążę do współpracy z pacjentami, aby zrozumieć ich indywidualne potrzeby i cele zdrowotne, co pozwala na skuteczniejsze i zindywidualizowane podejście do leczenia.

Ukończyłem studia medyczne na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz zdobyłem liczne certyfikaty i szkolenia, aby stale poszerzać moją wiedzę i umiejętności.

Posiadam zdane amerykańskie egzaminy medyczne (USMLE) Step 1 i Step 2 z doskonałymi wynikami. Moje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne są poparte solidnym wykształceniem i doświadczeniem, co stanowi mocną podstawę mojej praktyki.

Jeśli szukasz lekarza, który będzie cię wspierał, słuchał i angażował w proces leczenia, to zapraszam do mojej praktyki. Razem możemy stworzyć plan opieki zdrowotnej, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i aspiracji.

Oferowane usługi

Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny 2 Usługi
Konsultacja lekarska online (L4 i/lub eRecepta) - 119 zł Opis usługi 

RECEPTA W TRAKCIE KONSULTACJI

W trakcie konsultacji, jeśli potrzebna jest recepta na leki przyjmowane przewlekle niezbędne jest posiadanie zaświadczenia od lekarza leczącego. Zaświadczenia są ważne rok. Standardowa ilość leków na recepcie to 1 opakowanie, maksymalna ilość leków na recepcie w szczególnie uzasadnionych przypadkach to 2 opakowania.

Nie wystawiam recept na leki psychotropowe, nasenne, narkotyczne bez przedstawienia zaświadczenia od specjalisty, a osobom posiadającym takie zaświadczenie istnieje możliwość wystawienia recepty jedynie na pojedyncze opakowanie danego leku. Zaświadczenie od specjalisty lub lekarza leczącego ważne jest rok od daty wystawienia. Recepty od innych lekarzy lub inne nie będące zaświadczeniem druki, nie są dokumentacją medyczną niezbędną do przepiania leku i nie mają znaczenia w procesie przedłużenia kuracji i wystawienia kolejnej recepty na dany lek.
W przypadku wnioskowania o wyżej wymienione leki bez posiadanego i dołączonego w/w zaświadczenia - nie przysługuje zwrot środków za wykonaną konsultacje lekarską .

Maksymalna możliwa do przepisania ilość opakowań leków przeciwbólowych to 1 opakowanie.

Nie wystawiam recept na leki narkotyczne Rpw na leki takie jak Medikinet i inne, czy na medyczną marihuanę

Nie wystawiam recept na testosteron i jego pochodne.

Nie wystawiam recept na leki antykoncepcyjne.

W przypadku wnioskowania o wyżej wymienione leki - nie przysługuje zwrot środków za wykonaną konsultacje lekarską .

Wszystkie leki bez wyjątku przepisywane są na 100% odpłatności (bez refundacji)

ZWOLNIENIE LEKARSKIE W TRAKCIE KONSULTACJI

Zwolnienia lekarskie wystawiam maksymalnie na 5 dni. a w szczególnych I uzasadnionych przypadkach do 7 dni.
Nie wystawiam Zwolnień lekarskich po ustaniu zatrudnienia.
Nie przedłużam zwolnień wystawionych przez innych lekarzy,
Nie wystawiam zaświadczeń o stanie zdrowia.

Zwolnień wsteczne powyżej 1 dnia nie wystawiam

Zaświadczenia o zwolnieniu z zajęć szkolnych czy akademickich wystawiam jedynie do 5 dni.

ZASADY OGÓLNE

Konsultuję tylko osoby pełnoletnie po ukończeniu 18 r.ż.
Nie konsultuję kobiet w ciąży.

Umówienie konsultacji oznacza zaakceptowanie wyżej określonych zasad.

Consultation for Foreigners - 119 zł

Doświadczenie

Edukacja

Specjalizacje

Członkostwa

 • Polskie Towarzystwo Okulistyczne

“Alexander Fortuniak” odpowiedzi lekarza

 • Karta DiLO 2024-01-22

  Dzień dobry, karta DILO - Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego zakładana jest przez lekarza przy podejrzeniu nowotworu złośliwego, nie "profilaktycznie" na podstawie wyłącznie wywiadu rodzinnego. Pozdrawiam.

 • Wysokie tętno 2024-01-22

  Wysokie tętno może być spowodowane wieloma czynnikami: Fizjologicznymi takimi jak wspomniany wysiłek fizyczny, stres, emocje, spożyte substancje np: alkohol, kofeina. Patologicznymi np: niewydolność krążenia, wady serca, zaburzenia rytmu serca, hipoglikemia, zakrzepy, zatorowość płucna i wiele innych

 • Półpasiec 2024-01-22

  Wykwity ustępują zwykle po upływie 2-4 tygodni. Po ustąpieniu wykwitów w tych miejscach bolesność/przeczulica może się utrzymwyać dłuższy czas, nawet do kilku miesięcy. Półpasiec jest mniej zaraźliwy niż ospa wietrzna, a najbardziej zaraźliwy jest płyn zawarty w pęcherzykach. Przenosi się przez kontakt ze zmianami skórnymi i przez skażone przedmioty na osoby immunoniekompetentne, czyli takie, które nie przechodziły ospy wietrznej.

 • Nocne poty mogą oznaczać wiele rzeczy, od bardzo błahych takich jak za ciepła piżama, za wysoka temperatura w sypialni przez reakcję na stres, nadczynność tarczycy, do bardzo poważnych takich jak chłoniak, zwłaszcza jeśli tym dolegliwościom towarzyszyłyby inne objawy takie jak spadek masy ciała i nawracające gorączki/stany podgorączkowe i powiększenie węzłów chłonnych (zwłaszcza jeśli są niebolesne). Należałoby wykonać dokładne badanie przedmiotowe oraz podstawowe badania laboratoryjne takie jak morfologia krwi z rozmazem, OB, CRP, LDH, TSH, FT3, FT4, Parametry Wątrobowe.

 • Tak, substancje te nie powinny wchodzić w interakcję z lekiem Izotek

 • Rtg 2024-02-05

  Dzień dobry. Wzrost ryzyka zachorowania na nowotwór złośliwy jest wprost proporcjonalny do dawki Przyjmuje się, że tomografia głowy to dawka promieniowania ok 2 mSv (dwa milisiwerty), oraz, że przyjęcie dawki 1000 mSv (tysiąc milisiwertów) wiąże się z 5% wzrostem ryzyka zgonu z powodu nowotworu złośliwego. Konkludując: tomografia głowy wykonana w wieku 19 lat, a następna tomografia zębów wykonana w wieku 32 lat nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka nowotworzenia. Pozdrawiam, AF.

 • Jak odpowiedź na to pytanie przytoczę fragment ChPL preparatu jodu promieniotwórczego: "Dla obu płci po leczeniu jodkiem (131I) sodu zaleca się stosowanie antykoncepcji przez 6 miesięcy (dla pacjentów z łagodnymi schorzeniami tarczycy) lub 12 miesięcy (dla pacjentów z rakiem tarczycy). Mężczyźni nie powinni spłodzić dziecka przez okres 6 miesięcy po leczeniu jodkiem (131I) sodu, aby umożliwić zastąpienie plemników napromieniowanych przez nienapromieniowane." Także jest możliwe, że jest pan płodny ale NIE powinien pan powodować ciąży ze względu na ryzyko teratogenezy - anomalii rozwojowych u dziecka. Konieczne jest stosowanie antykoncepcji. Pozdrawiam, AF

 • Zmiażdżenie palca 2024-02-05

  Dzień dobry, W takich przypadkach konieczne jest PILNE zgłoszenie się do POZ/SOR celem badania i oceny wskazań do szycia. Podstawowe wskazania do szycia rany to krwawienie, które nie ustępuje powyżej 10 minut mimo ucisku rany, gdy rana jest głęboka, długa (powyżej 2,5 cm), ma poszarpane brzegi, lub gdy w ranie tkwi ciało obce/brud/ziemia/szkło/żwir etc. Ranę powinno się zaopatrzyć do 12 godzin od urazu ze względu na wzrastające ryzyko infekcji. Proszę się zgłosić jak najszybciej do swojego lekarza, serwis internetowy, ze względu na oczywiste ograniczenia, nie jest odpowiednim miejscem do udzielania tego typu porad. Pozdrawiam, AF

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
 • Udostępnij profil: