1. Home
  2. Psychiatra online

Psychiatra Online

Lekarz psychiatra online to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie, umożliwiające natychmiastowy dostęp do profesjonalnej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, w tym także możliwość otrzymania e-recepty.

Jak umówić konsultację online z psychiatrą

Dzięki udostępnionym profilom lekarzy i ich usług możesz szybko i prosto umówić e-wizytę na dogodny termin

Przeglądasz profil lekarza i wybierasz dogodną godzinę e-wizyty i rejestrujesz się, a następnie łatwo płacisz za konsultację.

Wybór

Przeglądasz profil lekarza i wybierasz dogodną godzinę e-wizyty i rejestrujesz się, a następnie łatwo płacisz za konsultację.

Otrzymuje e-mail z linkiem do wizyty online. Lekarz kontaktuje się z Tobą telefonicznie, przez chat lub wideorozmowę (dla wizyt pierwszorazowych)

e-Wizyta

Otrzymuje e-mail z linkiem do wizyty online. Lekarz kontaktuje się z Tobą telefonicznie, przez chat lub wideorozmowę (dla wizyt pierwszorazowych)

Otrzymujesz profesjonalna poradę oraz leczenie. Lekarz prześle Tobie również kod SMS do recepty, a zalecenia wygodnie na e-mail, razem z kopią zwolnienia L4.

Leczenie

Otrzymujesz profesjonalna poradę oraz leczenie. Lekarz prześle Tobie również kod SMS do recepty, a zalecenia wygodnie na e-mail, razem z kopią zwolnienia L4.

Psychiatra recepta online

lekarz psychiatra może wystawić e receptę online w trakcie konsultacji. e Receptę otrzymasz na SMS wraz z KODem

Konsultacje psychiatryczne

Konsultacje psychiatryczne online bez wychodzenia z domu. To świetne zastępcze działanie dla tradycyjnych prywatnych wizyt psychiatry. Okazuje się, że diagnostykę psychiatryczną można z łatwością prowadzić na odległość.

psychiatra prowadzi konsultację online z pacjentem

L4 od psychiatry

Dzięki sprawnemu oprogramowaniu e-gabinetu lekarza z łatwością otrzymasz L4 online od psychiatry. Jeśli Twoje problemy ze zdrowiem psychicznym zostaną zdiagnozowane podczas teleporady, lekarz psychiatra wystawi Tobie L4 i prześle je (bez rozpoznania) do Twojego pracodawcy i ZUSu.

Wygoda konsultacji psychiatrycznych

Uzyskaj taki sam efekt konsultacji psychiatrycznych nie ruszając się z domu. Konsultacja z lekarzem psychiatrą polega przecież na rozmowie, więc z łatwością można przeprowadzić ją przez Internet.

Lekarz psychiatra - kim jest i czym się zajmuje?

Psychiatra jest lekarzem, który odbył specjalizację z psychiatrii. Jego zadaniem jest diagnozowanie, profilaktyka oraz leczenie zaburzeń i chorób psychicznych. Pomaga rozwiązać problemy naszego zdrowia psychicznego. Jednocześnie dąży do odnalezienia przyczyny tych problemów, biorąc pod uwagę czynniki środowiskowe, osobowościowe i biologiczne. Lekarz psychiatra stara się pomóc osobom zmagającymi się z trudnościami. Choroby psychiczne jak i zaburzenia, wymagają wizyty u specjalisty.

Należy się do niego udać, gdy cierpimy z powodu depresji, czy też przechodzimy trudny okres w swoim życiu. Często jest to jedyna osoba, która może nam pomóc. Psychiatra, jak każdy inny lekarz, wprowadza leczenie farmakologiczne połączone z psychoterapią. Nie powinno się obawiać wizyty u psychiatry i odkładać jej. Wizyta u psychiatry może często zatrzymać rozwój choroby. Lekarz psychiatra nie ocenia nas lecz wysłucha i dobierze odpowiednie leczenie. Ważne, że obowiązuje go tajemnica lekarska, więc nikt nie dowie się o tym.

psychiatra przez internet
psychiatra teleporada

Psychiatra teleporada po e-Recepty i e-Zwolnienie

W trakcie rozmowy lekarz psychiatra wystawia e-receptę z nazwami leków oraz informacją o ich przyjmowaniu. Lekarz przekazuje też pacjentowi ich dawkowanie oraz możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Pacjent otrzymuje e-receptę na wiadomości SMS, na wskazany przez niego numer telefonu, zawierającą 4-cyfrowy kod PIN. E-recepta jest też dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta.
Podczas telekonsultacji lekarz może wystawić pacjentowi również e-zwolnienie, które następnie zostanie dostarczone bezpośrednio do pracodawcy. W przypadku, gdy pacjent wyrazi chęć, wyniki badań może przesłać również lekarzowi, który będzie miał możliwość wcześniejszego ich przeanalizowania – przed kolejną umówioną wizytą.

Leczenie psychiatryczne online

Leczenie psychiatryczne polega na odpowiednim doborze leków i psychoterapii dla pacjenta. Często leczenie farmakologiczne prowadzi się równolegle z psychoterapią, której zadaniem jest wyeliminowanie z życia zachowań niepożądanych i niebezpiecznych. Na podstawie wywiadu i badań lekarz psychiatra przepisuje leki odpowiednie dla danej osoby, informując chorego, w jakich dawkach ma je przyjmować oraz jak ich działanie może wpłynąć na pacjenta. Przy leczeniu farmakologicznym, pacjent jest zobowiązany do regularnych wizyt, dzięki którym lekarz oceni prawidłowość działania leku. Jeśli zajdzie taka potrzeba, psychiatra może zmienić dawkę leku lub całkowicie go zmienić na inne.

Psychiatra nie tylko leczy lekami, ale jednocześnie prowadzi psychoterapię poprzez rozmowę z pacjentem, próbując znaleźć źródło jego problemów. W przypadku, że gdy pacjent posiada zaburzenia psychiczne stanowiące zagrożenie dla jego zdrowia i otoczenia, psychiatra podejmuje decyzję o konieczności leczenia go w szpitalu psychiatrycznym.

Konsultacje psychiatryczne online – najczęstsze pytania Pacjentów

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą udać się do specjalisty osobiście,  jest konsultacja psychiatryczna online. Korzystając z tej formy pomocy, bez wychodzenia z domu, uzyskujemy poradę rozwiązania dotychczas przeżywanych trudności. Psychiatra online, świadczy swoje usługi za pośrednictwem internetu. 

Konsultacje online stanowią  również skuteczną formę pomocy, co spotkania osobiste. Często poczucie dzielącej odległości od lekarza jest ułatwieniem dla osób mających opór przed  bezpośrednim spotkaniem z psychiatrą. Dla tych osób konsultacje psychiatryczne online korzystnie wpływają na przyspieszenie procesu terapeutycznego.

Jeśli pacjent ceni swój czas, życzy sobie własnego komfortu, czy też z innego powodu decyduje się na e-wizytę, ma taką możliwość w eDoktorzy.  E-wizyta u psychiatry jest zatem odzwierciedleniem wizyty tradycyjnej, ale w komfortowych warunkach. Porada lekarska może przebiegać w formie rozmowy telefonicznej lub poprzez video. Widoczność pacjenta pozwala lekarzowi  szczegółowo ocenić jego stan psychiczny.

Rozmowa z lekarzem psychiatrą przebiega podobnie jak podczas zwykłej konsultacji, w razie niejasnych sytuacji, psychiatra poprosi pacjenta o dodatkowe pytania. Ważne jest, by pacjent odpowiednio przygotował się do takiej rozmowy, co ułatwi sprawność i szybkość całego przebiegu  e-wizyty.

Przed rozpoczęciem konsultacji obowiązkiem lekarza jest ustalić tożsamość pacjenta, poprzez okazanie dowodu osobistego, podanie serii i jego numeru. Powyższa czynność jest warunkiem wydanie e-recepty i ewentualnie e-zwolnienia lekarskiego.

Na e-wizytach nie należy mieć obawy podania danych personalnych. Są one niezbędne do identyfikacji pacjenta. Zarówno one jak i przekazywana lekarzowi dokumentacja medyczna, objęte są klauzulą tajności.

Trudno podjąć decyzję na wizytę u psychiatry. Czasami taką sugestię podsuwa nam lekarz rodzinny. Niezwłocznie należy skorzystać z pomocy lekarza, gdy zauważymy u siebie poniższe zmiany i objawy:  

Pierwsza wizyta online z lekarzem psychiatrą ma na celu zebranie wywiadu od pacjenta, w taki sposób, aby dokładnie poznać źródła objawów. Mogą paść pytania dotyczą relacji z rodziną, dzieciństwem czy też nauką. Po wywiadzie lekarz może zlecić do wykonania test psychologiczny lub konsultację z psychologiem.

Po wybraniu na stronie e-doktorzy specjalisty, terminu konsultacji oraz wniesieniu opłaty za konsultację, na e-maila zostanie przesłany link, w który należy wejść, żeby w dniu spotkania być przeniesionym do pokoju wideo/chat.
Czas konsultacji psychiatrycznej online dostosowany jest do potrzeb pacjenta i wynosi od 30 do 60 minut.

Kolejna wizyta online jest zazwyczaj krótsza i może przebiegać bez wideo, wyłącznie przez czat lub telefon. Jest to wizyta kontrolna mająca na celu zapytania o efektywność wprowadzonego leczenia, ewentualną jego modyfikację, czy też samego przedłużenia zwolnienia lekarskiego.