1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Zastosowanie USG w medycynie estetycznej

Zastosowanie USG w medycynie estetycznej

Zastosowanie USG w medycynie estetycznej

Co to jest badanie USG ?

Jest to nieinwazyjne badanie obrazowe, jedno z najczęściej stosowanych w diagnostyce medycznej. Wykonuje się je przy pomocy przy pomocy ultrasonografu. Przesuwana po skórze pacjenta głowica emituje ultradźwięki, które przenikają przez tkanki i częściowo odbijają się od nich. Odbijające się fale są przetwarzane komputerowo i tworzą obraz „na żywo” na ekranie monitora. Urządzenie USG nie emituje żadnego promieniowania, a  samo badanie jest zupełnie bezpieczne i można je powtarzać bez żadnych określonych odstępów czasowych. Najczęściej USG kojarzymy z badaniami podczas ciąży, bardzo często wykonuje się również USG jamy brzusznej. O wiele mniej popularne jest USG twarzy stosowane w medycynie estetycznej. Jest to doskonałe narzędzie, dzięki któremu lekarze dokonujący zabiegów otrzymują dokładny i szczegółowy obraz co znacznie ułatwia zaplanowanie i przeprowadzenie zabiegu.

Gdzie można przeprowadzić USG twarzy ?

Drparda.com.pl to klinika medycyny estetycznej, która oferuje w zasadzie wszystkie zabiegi związane tą dziedziną. Między innymi wykonywane jest również USG twarzy. Badanie to wykonuje się zarówno przed planowanymi zabiegami jak i po. To drugie stosowane jest w celu monitorowania postępów po zabiegu, a także w przypadku powikłań. W drparda.com.pl leczenie powikłań pod kontrolą USG prowadzone jest przez zespół lekarzy pracujących w klinice na stałe, w szczególnie trudnych przypadkach oferowane jest również z  udziałem zagranicznych ekspertów. Drparda.com.pl prowadzi również kursy zastosowania USG twarzy w medycynie estetycznej dla lekarzy zarówno indywidualne jak i grupowe. Zajęcia prowadzą wybitni specjaliści z zagranicy przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu.

W jakim celu przeprowadza się badanie ultrasonograficzne twarzy ?

USG twarzy pozwala na na szczegółową analizę struktur anatomicznych skóry, tkanki tłuszczowej, mięśni, a także ewentualnych zmian. Zastępuje ono i wspomaga tradycyjną metodę wizualną. Tego typu badanie znacznie ułatwia dalszą pracę lekarza i pomaga uniknąć błędów i powikłań. Podczas zabiegu pozwala na monitorowanie zabiegu w czasie rzeczywistym. Jest to nowoczesna metoda, którą bez przesady można nazwać prawdziwą rewolucją w medycynie estetycznej. Oprócz przygotowania i zaplanowania zabiegu USG twarzy pozwala również na wykrycie wszelkiego rodzaju zmian patologicznych pod skórą takich jak guzy, torbiele, krwiaki czy ropnie.

Jest narzędzie całkowicie bezpiecznym dla pacjenta. USG twarzy nie różni się specjalnie od powszechnie stosowanego USG jamy brzusznej, jednak wykorzystuje się w nim głowice o wyższej częstotliwości.

Zaobserwuj nas

  • Udostępnij artykuł: