1. Home
  2. Recepta online

e Recepta online

Jeśli wygoda i bezpieczeństwo to tylko elektronicznie z e-Receptą przez Internet. Zamów eReceptę bez potrzeby wychodzenia z domu. Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo wybierając receptę online

Zniżka - 20% na kolejną konsultację z e-Receptą

Cieszymy się, gdy pacjenci darzą nas zaufaniem i umawiają ponownie e-wizyty. Dlatego zamawiając e-receptę online, otrzymasz od nas kod zniżowy na następną konsultację na stałe!

Jak uzyskać Receptę przez Internet

Jeśli potrzebujesz konkretne leki lub chcesz przedłużyć swoje leki, umów e-wizytę.

Po krótkim wywiadzie na czacie lub przez telefon lekarz może przygotować e-receptę, dokładnie tak samo, jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie.

Wybierasz lekarza i dowolną godzinę, następnie łączysz się z nim na czacie.

Prosta rejestracja bez formularzy

Wybierasz lekarza i dowolną godzinę, następnie łączysz się z nim na czacie.

Lekarz przeprowadza wywiad na czacie lub telefonicznie, a receptę przesyła wygodnie na SMS

eRecepta w kilka chwil na SMS

Lekarz przeprowadza wywiad na czacie lub telefonicznie, a receptę przesyła wygodnie na SMS

Podając 4-cyfrowy PIN e-recepty oraz swój PESEL

Odbierasz leki w aptece

Podając 4-cyfrowy PIN e-recepty oraz swój PESEL

Elektroniczna recepta

Dawniej tradycyjna recepta wymagała ręcznego sporządzenia, co generowało dużo błędów i pomyłek w związku z pismem lekarskim

Konsultacja lekarska z e-receptą

Lekarz ustala wskazania do wydania e-recepty online. Jeśli Twoje zgłaszane objawy wymagają leczenia, lub przedłużasz tylko swoje leki, możesz otrzymać receptę na SMS

recepta online

E-recepta w dobie telemedycyny

Dzięki telemedycznym narzędziom, takich jak CZAT i SMS, lekarz z łatwością przygotowuje dla Ciebie e-receptę. Wszystko odbywa się sprawnie i bez pomyłek!

Bezpieczeństwo i wygoda e-recepty

Nie musisz tracić czasu w kolejce do lekarzy po e-receptę. Wygodnie w domowym zaciszu kontaktujesz się z lekarzem bez stresu i co najważniejsze bezpiecznie, bez narażania na infekcje.

Recepta online - czym jest?

Recepta online to nic innego jak lustrzane odbicie tradycyjnej recepty papierowej, tylko w wersji elektronicznej. Po wygenerowaniu e-recepty zostaje przypisany do niej specjalny kod PIN. Umożliwia on realizację e-recepty online. Farmaceuta po wpisaniu tego kodu i peselu pacjenta widzi ją w systemie podobnie jakby czytał receptę tradycyjną.

E‑recepta online to same zalety – chwali ją za wygodę personel medyczny oraz sami pacjenci. Nie można jej zgubić! – pacjenci posiadający Internetowe Konto Pacjenta mogą sprawdzić kod recepty online i w każdej chwili ją przejrzeć. Otrzymując e-receptę online od lekarzy z portalu eDoktorzypacjent dostaje kod PIN do recepty w formie wiadomości SMS. Na koniec zalet, pacjent może być zawsze pewny, że otrzymał odpowiednie leki – po zakończeniu e-wizyty wysyłana jest wiadomość e-mail z załącznikiem, na którym widnieją przepisane leki przez lekarza. To dzięki tej elektronicznej formie zapisu farmaceuta nie ma problemu z odczytaniem nazw leków i nie ma szans na pomyłki w wydawaniu leków z recepty wydanej przez Internet.

recepta przez internet
szybka recepta

Korzyści e recepty online

W przypadku przyjmowania stałych leków na receptę, warto korzystać z e-recepta online. Nie musisz wtedy umawiać się na wizyty w poradni, ani czekać w kolejce do gabinetu, narażając się na kontakt z chorymi. Nie musisz odwiedzać lekarza, by wypisał Ci odpowiedni lek. Potrzebny Ci lek zamówisz w trakcie teleporady lekarza przez Internet. Otrzymujesz e-receptę z kodem, nawet jeśli przebywasz, np. na wakacjach.
Poza tym w eDoktorzy zapewniamy prosty system rejestracji e-wizyty. Wystarczą 3 minuty, aby umówić konsultację. Lekarz kontaktuje się zawsze o umówionej godzinie i przeprowadza konsultację po której możesz otrzymać e-receptę online.

Wprowadzenie w życie recepty online spowodowało duży rozwój telemedycyny. Taki sposób otrzymania e‑recepty przynosi duże korzyści dla pacjenta. Przede wszystkim oszczędza cenny czas. Nie musimy stać w długich kolejkach do lekarzy lub wyczekiwać odległych terminów. Wystarczy zarejestrować e-wizytę do lekarza na naszym portalu.

Istnieje możliwość, by ktoś inny mógł wykupić Twoją receptę online w aptece. Należy podać numer PESEL osoby, na którą wystawiona jest recepta oraz czterocyfrowy kod PIN przesłany na SMS. Możesz też upoważnić bliską Ci osobę do dostępu do Twojego Internetowego Konta Pacjenta. Tam znajdzie ona informacje dotyczące dawkowania leku oraz kolejnej wizyty u lekarza, co jest przydatne w przypadku niesienia pomocy osobom starszym.

Ważność recepty online przeważnie wynosi 30 dni od daty jej wystawienia. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Recepta online na antybiotyki ważna jest tylko przez 7 dni od dnia jej wystawienia. Okres realizacji recepty na preparaty immunologiczne, na przykład szczepionki, wynosi 120 dni.

Jeśli recepta online straciła swoją datę ważności, wówczas nie ma możliwości realizacji jej w aptece. Należy umówić nową e-wizytę do lekarza i poprosić o przedłużenie recepty online.

W przypadku, gdy pacjent posiada Internetowe Konto Pacjenta, ma wtedy dostęp do historii leczenia oraz wystawionych mu recept. Znajdzie też tu kod niezbędny do realizacji e‑recepty, w razie jego utraty, np. usuwając przypadkowo wiadomość SMS.
Jednak warto rozważyć założenie IKP ze względu na korzyści, jakie niesie jego posiadanie, np. wgląd do oryginałów e-recept, e-zwolnień, czy też możliwość sprawdzenia historii swojego leczenia.

Ilość e-recept  online nie jest ograniczona, lekarz wydaje tyle ile jest potrzebnych do leczenia.

Z technicznego punktu widzenia na eRecepta wydawana jest w tzw pakietach eRecept. Na jednej e‑recepcie wydanej przez Internet powinien znajdować się jeden lek. Natomiast na tak zwanych e-receptach zbiorczych, maksymalnie 5 różnych leków, czyli 5 różnych eRecept.

Jeśli chodzi o ilość opakowań leku, to jedna e‑recepta może zawierać ilość potrzebną do stosowania przez okres 360 dni, biorąc pod uwagę zalecane przez lekarza dawkowanie.

Jak otrzymać receptę online?

W celu uzyskania recepty online nie trzeba rejestrować się w serwisie, tzn. nie trzeba zakładać konta użytkownika. Należy postąpić dokładnie tak jakby się wybierało usługi u dowolnego lekarza. Pomagają w wyborze udostępnione profile lekarzy oraz ich godziny przyjęć tzw. sloty. Możesz przeczytać opinie poprzednich pacjentów o danym lekarzu. Można też zasugerować się specjalizacją danego lekarza przy konieczności wydania specjalnych leków na recepcie online. Po zarejestrowaniu wizyty u konkretnego lekarza na daną godzinę po receptę online, otrzymujesz na e-mail link do czatu. Tam możesz przesłać lekarzowi swoją dokumentację medyczną. W umówionej godzinie lekarz kontaktuję się z Tobą i wydaje decyzję o potrzebie wydanie recepty przez Internet. Po pewnym czasie otrzymasz wiadomość SMS z kodem PIN, a także zalecenia na e-mail.

e recepta online

E recepty online – dodatkowe informacje

Recepta online może być wystawiona w trakcie konsultacji stacjonarnej oraz konsultacji medycznej na odległość, Może nią być konsultacja telefoniczna, wideo lub rozmowa pacjenta z lekarzem na czacie. Wszystko jest zgodne z ustawą o zawodzie lekarza, którą znowelizowaną w grudniu 2015 roku wprowadzając w życie realne zastosowanie telemedycznych konsultacji.

Z chwilą otrzymania kodu recepty, możesz ją zrealizować w każdej aptece.

Wystarczy tylko podać swój numer PESEL i kod recepty online. W systemie pojawia się Twoja e‑recepta i zostaną wydane Tobie niezbędne leki.

Nie musisz realizować e-recepty online w całości. Możliwe jest wydanie pacjentowi 1 opakowania leku i zaznaczenie częściowej realizacji e‑recepty. Należy pamiętać, że jeśli Twoja e‑recepta ma ważność 1 roku, i tak pierwsze opakowanie musisz wykupić w ciągu 30 dni od daty jej wystawienia. Jedną e‑receptę należy realizować tylko w jednej aptece.

Najczęściej zadawane pytania przez pacjentów o receptę online

Za każdym razem lekarz ustala wskazania do wydania konkretnego leku na receptę.

Jeżeli w trakcie e-konsultacji lekarz wystawił Tobie leki na e-receptę, to KOD e-Recepty przyjdzie niezwłocznie w SMS oraz e-mail po zakończeniu e-wizyty przez lekarza.

Lekarze konsultujący online, mogą wydać praktycznie każdy lek na receptę. Decyzja o wydaniu eRecepty należy do lekarza po stwierdzeniu wskazań do leczenia danym lekiem.

Skontaktuj się z lekarzem celem uzgodnienia poprawy na ten sam numer telefonu, z którego dzwonił do Ciebie specjalista. Numer do lekarza znajdziesz też w e-mail, który przyszedł razem z linkiem do wizyty online

Tak. Lekarz może Cię poprosić o dokumentację medyczną potwierdzającą uprawnienia do refundacji na dany lek.

[]