- 255 poleceń lekarza
- Gabinet On-line
- Przyjmuje w: Śr, Czw, Pt, Pon
- Wystawiam recepty i zwolnienia
lekarz Alexander Fortuniak
O “Alexander Fortuniak”
Witam serdecznie! Jestem Alexander Fortuniak, lekarz z pasją do pomagania ludziom osiągać optymalne zdrowie i dobre samopoczucie.
Mam kilkuletnie doświadczenie w obszarze medycyny rodzinnej, gdzie zdobyłem zaawansowane umiejętności w diagnostyce, leczeniu oraz prowadzeniu terapii.
Obecnie pracuję w Szpitalu Klinicznym jako lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w dziedzinie Okulistyki.
Wierzę w holistyczne podejście do opieki zdrowotnej, uwzględniając zarówno aspekty fizyczne, jak i psychiczne. Dążę do współpracy z pacjentami, aby zrozumieć ich indywidualne potrzeby i cele zdrowotne, co pozwala na skuteczniejsze i zindywidualizowane podejście do leczenia.
Ukończyłem studia medyczne na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz zdobyłem liczne certyfikaty i szkolenia, aby stale poszerzać moją wiedzę i umiejętności.
Posiadam zdane amerykańskie egzaminy medyczne (USMLE) Step 1 i Step 2 z doskonałymi wynikami. Moje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne są poparte solidnym wykształceniem i doświadczeniem, co stanowi mocną podstawę mojej praktyki.
Jeśli szukasz lekarza, który będzie cię wspierał, słuchał i angażował w proces leczenia, to zapraszam do mojej praktyki. Razem możemy stworzyć plan opieki zdrowotnej, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i aspiracji.
Oferowane usługi
Doświadczenie
Edukacja
Specjalizacje
Członkostwa
- Polskie Towarzystwo Okulistyczne
Opinie pacjentów
-
Anonimowy
2024-10-09Polecam wszystko dokładnie i sprawnie
Polecam tego lekarza -
Anonimowy
2024-10-09Bardzo szybki kontakt.
Polecam tego lekarza -
Ania /?php do_action('doctreat_get_verification_check',$user_profile_id,'');?>
2024-10-07Polecam bardzo miły Pan doktor i dostałam leki które pomogły
Polecam tego lekarza -
Anonimowy
2024-10-07Dziękuje doktorze za pomoc
Polecam tego lekarza -
Szypczyńska Bendyk Bardzo miły /?php do_action('doctreat_get_verification_check',$user_profile_id,'');?>
2024-10-03Bardzo miły Pan doktor
Polecam tego lekarza -
Małowiecki /?php do_action('doctreat_get_verification_check',$user_profile_id,'');?>
2024-10-02Wszystko przebiegło sprawnie
Polecam tego lekarza -
Anonimowy
2024-10-02Polecam , profesjonalne podejście do pacjenta, bardzo dobre dobranie leków.
Polecam tego lekarza -
Wojciech /?php do_action('doctreat_get_verification_check',$user_profile_id,'');?>
2024-10-02Szybko i konkretnie
Polecam tego lekarza -
Agnieszka /?php do_action('doctreat_get_verification_check',$user_profile_id,'');?>
2024-10-02Rewelacyjny lekarz ,konkretny,rzeczowy,sympatyczny …zna się na tym co robi …błyskawicznie i fenomenalnie podchodzi do swoich pacjentów…pomaga … polecam serdecznie …
Polecam tego lekarza -
Anonimowy
2024-10-02Bardzo sprawna konsultacja.
Polecam tego lekarza
“Alexander Fortuniak” odpowiedzi lekarza
Karta DiLO 2024-01-22
Dzień dobry, karta DILO - Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego zakładana jest przez lekarza przy podejrzeniu nowotworu złośliwego, nie "profilaktycznie" na podstawie wyłącznie wywiadu rodzinnego. Pozdrawiam.
Wysokie tętno 2024-01-22
Wysokie tętno może być spowodowane wieloma czynnikami: Fizjologicznymi takimi jak wspomniany wysiłek fizyczny, stres, emocje, spożyte substancje np: alkohol, kofeina. Patologicznymi np: niewydolność krążenia, wady serca, zaburzenia rytmu serca, hipoglikemia, zakrzepy, zatorowość płucna i wiele innych
Półpasiec 2024-01-22
Wykwity ustępują zwykle po upływie 2-4 tygodni. Po ustąpieniu wykwitów w tych miejscach bolesność/przeczulica może się utrzymwyać dłuższy czas, nawet do kilku miesięcy. Półpasiec jest mniej zaraźliwy niż ospa wietrzna, a najbardziej zaraźliwy jest płyn zawarty w pęcherzykach. Przenosi się przez kontakt ze zmianami skórnymi i przez skażone przedmioty na osoby immunoniekompetentne, czyli takie, które nie przechodziły ospy wietrznej.
Nadmierne przewlekłe poty całe cialo 2024-01-08
Nocne poty mogą oznaczać wiele rzeczy, od bardzo błahych takich jak za ciepła piżama, za wysoka temperatura w sypialni przez reakcję na stres, nadczynność tarczycy, do bardzo poważnych takich jak chłoniak, zwłaszcza jeśli tym dolegliwościom towarzyszyłyby inne objawy takie jak spadek masy ciała i nawracające gorączki/stany podgorączkowe i powiększenie węzłów chłonnych (zwłaszcza jeśli są niebolesne). Należałoby wykonać dokładne badanie przedmiotowe oraz podstawowe badania laboratoryjne takie jak morfologia krwi z rozmazem, OB, CRP, LDH, TSH, FT3, FT4, Parametry Wątrobowe.
Kreatyna, cytrulina , białko serwatkowe a izotek 2024-01-08
Tak, substancje te nie powinny wchodzić w interakcję z lekiem Izotek
Rtg 2024-02-05
Dzień dobry. Wzrost ryzyka zachorowania na nowotwór złośliwy jest wprost proporcjonalny do dawki Przyjmuje się, że tomografia głowy to dawka promieniowania ok 2 mSv (dwa milisiwerty), oraz, że przyjęcie dawki 1000 mSv (tysiąc milisiwertów) wiąże się z 5% wzrostem ryzyka zgonu z powodu nowotworu złośliwego. Konkludując: tomografia głowy wykonana w wieku 19 lat, a następna tomografia zębów wykonana w wieku 32 lat nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka nowotworzenia. Pozdrawiam, AF.
jod promieniotworczy a płodność 2024-02-05
Jak odpowiedź na to pytanie przytoczę fragment ChPL preparatu jodu promieniotwórczego: "Dla obu płci po leczeniu jodkiem (131I) sodu zaleca się stosowanie antykoncepcji przez 6 miesięcy (dla pacjentów z łagodnymi schorzeniami tarczycy) lub 12 miesięcy (dla pacjentów z rakiem tarczycy). Mężczyźni nie powinni spłodzić dziecka przez okres 6 miesięcy po leczeniu jodkiem (131I) sodu, aby umożliwić zastąpienie plemników napromieniowanych przez nienapromieniowane." Także jest możliwe, że jest pan płodny ale NIE powinien pan powodować ciąży ze względu na ryzyko teratogenezy - anomalii rozwojowych u dziecka. Konieczne jest stosowanie antykoncepcji. Pozdrawiam, AF
Zmiażdżenie palca 2024-02-05
Dzień dobry, W takich przypadkach konieczne jest PILNE zgłoszenie się do POZ/SOR celem badania i oceny wskazań do szycia. Podstawowe wskazania do szycia rany to krwawienie, które nie ustępuje powyżej 10 minut mimo ucisku rany, gdy rana jest głęboka, długa (powyżej 2,5 cm), ma poszarpane brzegi, lub gdy w ranie tkwi ciało obce/brud/ziemia/szkło/żwir etc. Ranę powinno się zaopatrzyć do 12 godzin od urazu ze względu na wzrastające ryzyko infekcji. Proszę się zgłosić jak najszybciej do swojego lekarza, serwis internetowy, ze względu na oczywiste ograniczenia, nie jest odpowiednim miejscem do udzielania tego typu porad. Pozdrawiam, AF