1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Okulary 2 w 1 – czy warto kupić okulary clip-on?

Okulary 2 w 1 – czy warto kupić okulary clip-on?

Okulary 2 w 1 – czy warto kupić okulary clip-on?

Jedna para okularów zamiast dwóch? To możliwe – wystarczy wybrać oprawy korekcyjne z nakładkami clip-on! Jeśli nie chcesz ciągle zmieniać okularów korekcyjnych na przeciwsłoneczne, to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Sprawdź, jak używać magnetycznych nakładek oraz jakie są największe zalety ich stosowania.

Czym są okulary clip-on?

Okulary clip-on to nowoczesne rozwiązanie dla użytkowników okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Zestaw zawiera oprawy korekcyjne, i nakładki w formie ramek ze szkłami przeciwsłonecznymi. Zarówno w oprawkach jak i w nakładkach zamontowane są magnesy, dzięki którym jednym ruchem można zmienić zwykłe okulary w model chroniący wzrok przed promieniami UVDodatkowo nakładka clip-on posiada polaryzację.

Okulary korekcyjne z nakładką clip-on to popularna alternatywa dla dwóch osobnych par okularów. Rozwiązanie sprawdza się również u osób, które nie lubią korzystać ze szkieł fotochromowych.

Jak używać nakładek clip-on?

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną są nie tylko wygodne, ale i bardzo proste w użytkowaniu! Wystarczy przyłożyć nakładkę do ramki, a magnetyczne połączenie zrobi swoje. Nakładka trzyma się okularów pewnie i stabilnie, a Ty możesz cieszyć się doskonałą jakością widzenia oraz ochroną wzroku.

Warto wspomnieć, że oprawki magnetyczne mogą chronić przed słońcem, a także zapewniać świetną jakość widzenia w wymagających warunkach dzięki polaryzacji. Taka nakładka doskonale niweluje oślepiające odblaski.

Okulary 2 w 1: najważniejsze zalety

Okulary z nakładką clip-on polecamy w szczególności osobom, które:

  • Często zmieniają okulary przeciwsłoneczne na korekcyjne i odwrotnie. Dzięki nakładce wystarczy jeden ruch, by zabezpieczyć wzrok przed słońcem.
  • Nie lubią nosić przy sobie dwóch par okularów. Nieużywana nakładka clip-on zajmuje bardzo niewiele miejsca i bez problemu zmieści się w kieszeni.
  • Chcą zachować spójny wizerunek, nosząc tę samą parę okularów przez cały dzień. Nakładka clip-on jest dokładnie w tym samym kształcie, co dopasowane do niej okulary korekcyjne.
  • Chcą zaoszczędzić na zakupie dwóch par okularów. Zestawy opraw korekcyjnych z wymiennymi nakładkami mogą okazać się znacznie tańsze.

Jaki zestaw z nakładkami clip-on wybrać?

Na rynku znajdziesz mnóstwo kompletów z magnetycznymi oprawkami, dlatego bez problemu dopasujesz ten jedyny do swoich potrzeb. Różnice tkwią w kształtach i kolorach oprawek, a nawet ich wzorach. Dzięki temu możesz stać się właścicielem praktycznego zestawu z okularami pilotkami, panthos, nerdami czy kocimi oczami. Idealnie dopasowane magnetyczne nakładki sprawią, że Twoje ulubione okulary zawsze będą wyglądać idealnie.

Gdzie kupić okulary clip-on?

Jeśli szukasz okularów z nakładką clip-on dla siebie, odwiedź sklep internetowy Okularium. Znajdziesz tam mnóstwo modnych kompletów dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. W każdym z nich znajduje się oprawa korekcyjna oraz dopasowane do niej nakładki w różnych kolorach. Ciekawą ofertę takich zestawów znajdziesz, chociażby, u popularnego producenta oprawek Oxys.

Zaobserwuj nas

  • Udostępnij artykuł: