1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Jak wybrać najlepszy irygator do zębów?

Jak wybrać najlepszy irygator do zębów?

Właściwa higiena jamy ustnej wymaga skorzystania ze specjalistycznych urządzeń. Sama szczoteczka do zębów i nić dentystyczna mogą nie wystarczać do tego, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest irygator do zębów. Znany głównie z gabinetów dentystycznych gości w coraz większej liczbie domów. Sprawia, że dbanie o higienę jamy ustnej przebiega bardzo komfortowo, a dodatkowo jest niezwykle dokładne. Doradzamy, jak wybrać najlepszy irygator, który sprawdzi się świetnie.

Dlaczego odpowiedni irygator do zębów jest tak istotny?

Profesjonalny irygator dentystyczny to urządzenie emitujące strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu pozwala na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i okolic dziąseł. Gwarantuje wysoką skuteczność w usuwaniu resztek jedzenia i płytki nazębnej. Przeznaczone do płukania jamy ustnej sprawiają, że dbanie o higienę jamy ustnej przebiega o wiele bardziej komfortowo i możliwe jest sprawne zadbanie o stan uzębienia.

Dobre irygatory stacjonarne lub bezprzewodowe charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością. W przeciwieństwie do klasycznej szczoteczki pozwalają wyczyścić przestrzenie międzyzębowe i dotrzeć nawet do najgłębszych zakamarków jamy ustnej. Posiadając specjalistyczne urządzenie, można sprawić, że zęby zawsze będą idealnie wyczyszczone. Irygatory są również przydatne dla osób z aparatami dentystycznymi. Pozwalają dotrzeć w przestrzenie, z którymi nie radzi sobie nawet szczoteczka soniczna. Są doskonałym uzupełnieniem dla klasycznego szczotkowania.

Jaki irygator do zębów wybrać?

Decydując się na używanie irygatora, należy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Dobrze wybrane gwarantuje, że radość z użytkowania będzie bardzo wysoka i irygator faktycznie pomoże w czyszczeniu zębów i kieszonek dziąsłowych. Pozwoli dotrzeć w każde miejscy w jamie ustnej.

Pierwszym krokiem jest zdecydowanie się na irygator stacjonarny lub irygator bezprzewodowy. Oba rozwiązania mogą być bardzo skuteczne w czyszczeniu. Główne różnice dotyczą komfortu użytkowania. Rozwiązania bezprzewodowe pozwalają na łatwiejsze manewrowanie, ale wymagają regularnego ładowania i są droższe w zakupie. Stacjonarne natomiast nie wymagają ładowania i dysponują dużym zbiornikiem wody.

Kluczowe jest również ciśnienie, z którym wydobywa się woda. Najlepsze irygatory powinny oferować zakres ciśnienia od 2 do nawet 6 barów. Dzięki temu zawsze sprawdzą się świetnie i możliwe będzie skonfigurowanie sprzętów pod własne potrzeby. Ma to szczególne znaczenie przy codziennej pielęgnacji jamy ustnej u osób korzystających z aparatów ortodontycznych. Sprzęt wyrzucający strumień wody pod wysokim ciśnieniem pozwoli dokładnie usunąć resztki jedzenia z wszystkich przestrzeni. Dokładnie oczyści aparat ortodontyczny i usunie nagromadzoną płytkę nazębną.

Zastanawiając się jaki irygator do zębów, warto również zwrócić uwagę na markę. Najbardziej renomowane są w stanie dostarczać wysokiej jakości urządzenia z wieloma dodatkowymi funkcjami. Takie funkcjonalności, jak kontrola czasu mycia, czy obrotowa główka sprawiają, że stosowanie irygatora staje się przyjemniejsze. Dotarcie do trudno dostępnych miejsc nie będzie stanowiło problemu, a przy tym sam sprzęt nie doprowadzi do uszkodzenia zębów.

Wybierając irygatory do zębów, można również skorzystać z pomocy specjalistów. Rankingi, czy konsultacje z dentystami pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania. Pomogą pozyskać niezbędną wiedzę na temat dostępnych na rynku rozwiązań i najważniejszych różnic w poszczególnych modelach. W ten sposób uda się wybrać irygatory dentystyczne, które świetnie połączą wysoką jakość z atrakcyjną ceną zakupu.

Zaobserwuj nas

  • Udostępnij artykuł: