1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Jak poprawnie stosować krem z filtrem SPF?

Jak poprawnie stosować krem z filtrem SPF?

Jak poprawnie stosować krem z filtrem SPF?

Kremy z filtrem SPF są niezwykle popularne, ponieważ doskonale zabezpieczają skórę przed niebezpiecznymi skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce. Prawidłowo zastosowany kosmetyk będzie chronił skórę twarzy przez wiele godzin, dzięki czemu Twoja cera dłużej zachowa zdrowy i promienny wygląd. Jest to również skuteczny sposób na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Jak stosować krem z filtrem SPF, aby uzyskać najlepsze efekty?

Jaką ilość kremu z filtrem SPF nakładać na twarz?

W drogeriach znajdziesz kremy z filtrem SPF: 10, 20, 30 lub 50. Jednak, aby uzyskać deklarowany przez producenta poziom ochrony, musisz nałożyć na twarz odpowiednią ilość kosmetyku. Zastosowana warstwa ochrony przeciwsłonecznej powinna mieć grubość około 2 mg/cm. Przy czym to ważne, aby częściej aplikować kosmetyk na miejsca wyjątkowo narażone na poparzenia, czyli:

  • nos,
  • skórę pod oczami,
  • policzki,
  • czoło,
  • dekolt.

Zbyt cienka warstwa kremu nie zapewni Ci pełnej ochrony, a zbyt gruba warstwa może spowodować, że kosmetyk słabiej się wchłonie i szybciej spłynie z twarzy pod wpływem potu. Kremy z filtrem SPF są dostępne w różnej formie. Jeśli nie wiesz, ile dokładnie kosmetyku powinnaś użyć, wybieraj preparaty w formie sprayu. Takie kosmetyki są wyposażone w wygodny dozownik, dzięki któremu równomiernie rozpylisz preparat na wybranej części ciała. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie dla dzieci i dorosłych.

Jak często aplikować krem z filtrem SPF?

Eksperci zalecają, aby aplikować krem z filtrem SPF co dwie godziny. Jednak nie zawsze jest to konieczne. Jeśli nie przebywasz na zewnątrz przez cały czas lub w czasie największej aktywności słońca, to jednorazowa aplikacja może Ci w zupełności wystarczyć. Bariera ochronna utrzyma się dłużej na skórze również wtedy, gdy nie będzie się intensywnie pociła i nie będziesz jej nadmiernie pocierać. Jeśli chcesz wyjść na krótki spacer lub wybierasz się na zakupy, to możesz z powodzeniem użyć kosmetyku z filtrem SPF 20 lub SPF 30. Takie preparaty zapewnią Ci wysoką ochronę, a jednocześnie doskonale nawilżą i odżywią skórę. Jak aplikować krem z filtrem SPF 30? W tym celu nałóż odrobinę kosmetyku bezpośrednio na określoną część ciała i rozsmaruj go okrężnymi ruchami do momentu, aż całkowicie się wchłonie. Niektóre kremy warto dodatkowo wklepać opuszkami palców. Dobrej jakości kosmetyk nie powinien zostawiać po sobie tłustego filmu. Po jego zastosowaniu cera będzie gładka, sprężysta i dogłębnie nawilżona.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wiele osób stosuje kremy z filtrem SPF jedynie w okresie wysokich temperatur. Tymczasem po taki kosmetyk warto sięgać przez cały rok, a w szczególności w okresie letnim, jesiennym i wiosennym. Wysoki filtr SPF doskonale zabezpieczy Twoją skórę również wtedy, gdy wybierasz się w wysokie góry. Jednak to ważne, aby kosmetyk był prawidłowo przechowywany. Opakowanie kremu z filtrem powinno być zawsze szczelnie zamknięte i przetrzymywane w suchym miejscu. Tego produktu nie możesz stosować po roku od otwarcia, ponieważ po tym okresie traci swoje cenne właściwości.

Kremy z filtrem SPF mogą mieć różną konsystencję i zapach. W drogeriach znajdziesz produkty dostosowane do każdego rodzaju cery, a także stworzone specjalnie z myślą o osobach, które borykają się z alergiami skórnymi. W efekcie z łatwością znajdziesz krem z filtrem SPF, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci bezpieczeństwa w każdych okolicznościach.

Zaobserwuj nas

  • Udostępnij artykuł: