1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Diagnostyka i leczenie zaburzeń rozwojowych u dzieci – top 3 usługi

Diagnostyka i leczenie zaburzeń rozwojowych u dzieci – top 3 usługi

Diagnostyka i leczenie zaburzeń rozwojowych u dzieci – top 3 usługi
  • 2023-12-14
  • 0 Lubię
  • 2553 Wyświetlenia

Na diagnostykę i leczenie zaburzeń rozwojowych u dzieci składa się bardzo szeroki zakres usług. Jednak na ich tle wyróżnia się kilka i to one w ostatnim czasie wzbudzają spore zainteresowanie. O jakich dokładnie mowa? Poznaj top 3 usługi z zakresu diagnostyki i leczenia zaburzeń rozwojowych u dzieci!

Diagnoza integracji sensorycznej

Diagnoza integracji sensorycznej, nazywana również diagnozą SI, to kompleksowe usługi mające na celu wykrycie wszelkich problemów z przetwarzaniem bodźców sensorycznych u pociechy. Jest to bardzo ważne, ponieważ integracja sensoryczna wpływa na prawidłowy rozwój dziecka, ale także na jego zdolności motoryczne, emocjonalne oraz poznawcze.

Nic więc dziwnego, że diagnoza si często jest brana pod uwagę przez rodziców, ponieważ im wcześniej problem zostanie wykryty, tym szybciej można podjąć stosowne działania. Maluch z zaburzeniami integracji sensorycznej może doświadczać problemów z koordynacją ruchową, koncentracją, czy interakcjami społecznymi, a tego każdy rodzic pragnie uniknąć.

Trening słuchowy Tomatis

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się też trening słuchowy Tomatis, który został opracowany przez francuskiego lekarza i naukowca, Dr. Tomatisa, więc stąd też jego nazwa. To nowoczesna metoda terapeutyczna, która wspiera rozwój słuchu, mowy, komunikacji, czy koncentracji u maluchów z różnymi trudnościami.

Trening słuchowy tomatis warszawa idealnie sprawdza się przy zaburzeniach mowy i języka (dyslalia, dysglosja, afazja), trudnościach w nauce czytania i pisania (np. przy dysleksji), czy nawet przy zaburzeniach koncentracji i uwagi. Poza tym opiera się na indywidualnym doborze programów słuchowych, które wykorzystują odpowiednią muzykę i specjalistyczne urządzenia w celu stymulacji układu słuchowego.

Test uwagi i lateralizacji słuchowej

Naszą top 3 zamykamy testem uwagi i lateralizacji słuchowej, czyli kolejną nowoczesną metodą diagnostyczną, która pozwala ocenić zdolność dziecka do analizowania dźwięków i bodźców słuchowych, a także do koncentracji. Taki test uwagi jest bardzo ważny, ponieważ umiejętność prawidłowego przetwarzania informacji słuchowych wpływa na rozwój językowy i późniejszą edukację malucha.

Rodzice mają tego świadomość, dlatego, gdy zauważą u swoich pociech jakieś problemy ze słuchem lub opóźnienia w rozwoju mowy, to od razu zapisują się na test uwagi i lateralizacji słuchowej w profesjonalnym punkcie. Dzięki temu mogą szybko rozwiać swoje wątpliwości lub wdrożyć leczenie, które zapewni maluchowi powrót do zdrowia.

Zaobserwuj nas

  • Udostępnij artykuł: