1. Home
 2. Artykuły lekarzy
 3. Co zapewnia nowoczesny gabinet okulistyczny

Co zapewnia nowoczesny gabinet okulistyczny

Jeśli zauważasz problemy ze wzrokiem lub potrzebujesz profilaktycznej kontroli oczu, pora na wizytę u okulisty. Wybierz nowoczesny gabinet okulistyczny, wyposażony w sprzęt wykorzystujący najnowocześniejszą technologię, dzięki temu zyskasz pewność, że możesz liczyć na trafną diagnozę i dobranie odpowiedniego leczenia. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze poradni okulistycznej.

Nowoczesny gabinet okulistyczny w Warszawie

W gabinecie okulistycznym możesz wykonać szereg badań, które pomogą postawić precyzyjną diagnozę chorób oczu i powiek czy problemów ze wzrokiem. Zaawansowany technologicznie sprzęt, taki jak ten na wyposażeniu Centrum diagnostyki i leczenia chorób oczu Demeter na warszawskiej Pradze i Żoliborzu, pozwala zdiagnozować między innymi zaćmę i zespół AMD. W tym gabinecie okulistycznym wykonywane są m.in. tomografia OCT i tonometria.

Badania w gabinecie okulistycznym kliniki Demeter

Centrum diagnostyki i leczenia chorób oczu Demeter oferuje całe spektrum badań okulistycznych. Możesz otrzymać tu diagnozę wad wzroku i chorób oczu oraz powiek.

Wśród badań wykonywanych w tym gabinecie okulistycznym przy wykorzystaniu najnowocześniej technologii i wiedzy z zakresu okulistyki są m.in.:

 • badanie dna oka,
 • badanie pola widzenia,
 • badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego,
 • tomografia OCT (optyczna koherentną tomografię dna oka),
 • USG siatkówki,
 • tonometria.

W przypadku chorób powiek możesz skorzystać z krioterapii oraz znieczulenia miejscowego.

Leczenie chorób oczu i wad wzroku

W poradni okulistycznej zdiagnozujesz wadę wzroku, w tym astygmatyzm, a lekarz okulista pomoże ci dobrać odpowiednie szkła korekcyjne lub soczewki. Dzięki trafnej diagnozie specjalista z Demeter zaproponuje też najlepszy dla ciebie plan leczenia:

 • jaskry (glaucoma),
 • zaćmy (cataracta),
 • chorób oczu występujących w przebiegu cukrzycy (diabetes),
 • zespołu AMD (zwyrodnienia plamki związane z wiekiem).
 • Centrum diagnostyki i leczenia chorób oczu Demeter pomoże ci także w leczeniu zespołu suchego oka, zapalenia spojówek, rogówki czy twardówki. Wskazaniem do wizyty u okulisty są też wszelkie choroby powiek, m.in. gradówki, włókniaki, prosaki, brodawki.

Jak umówić się do okulisty?

Wizytę w centrum diagnostyki i leczenia chorób oczu na Pradze lub Żoliborzu możesz umówić telefonicznie lub przez internet. Pacjenci w Demeter przyjmowani są także w ramach świadczeń NFZ.

Na wizytę do okulisty warto udać się nie tylko w przypadku doświadczanych problemów z narzędziem wzroku. Powinno się znaleźć na nią czas co dwa lata także po to, by wykonać badanie profilaktyczne, które pozwoli w porę wychwycić ewentualne nieprawidłowości.

Koniecznie umów się też do okulisty, jeśli chorujesz na cukrzycę, masz w rodzinie przypadki chorób oczu, pracujesz przy komputerze lub jesteś kierowcą. Wskazaniami do wizyty w gabinecie okulistycznym są także bóle głowy, niewyraźne widzenie, łzawienie lub pieczenie oczu i stany zapalne powiek. Zaniedbane problemy mogą prowadzić do poważnych schorzeń, a nawet utraty wzroku, dlatego nie warto odkładać konsultacji u okulisty.

Zaobserwuj nas

 • Udostępnij artykuł: