1. Home
  2. Recepta online

Recepta online

Jeśli wygoda i bezpieczeństwo to tylko elektronicznie z e-Receptą przez Internet. Umów konsultację lekarską bez wychodzenia z domu i zadbaj o swoje zdrowie wybierając receptę online. Zaoszczędzisz czas, a kolejki do lekarzy będą już przeszłością.

							

Recepta nawet w 5 minut!Wypełnij formularz

Konsultacja w celu uzyskania recepty za 55 zł

Wypełnij krótki formularz wpisując niezbędne informacje. e-Receptę na SMS możesz otrzymać, gdy lekarz zapozna się z Twoim wnioskiem.

Uwaga: Nie dotyczy konsultacji w kierunku terapii medyczną marihuaną.
Jeśli chcesz rozpocząć terapię medyczną marihuaną kliknij tutaj.

    Podaj nazwy leku/ów, o które wnioskujesz
    Dodaj kolejny lek
    Wywiad medyczny
    Możesz wysłać dokumentację lekarzowi poprzez CZAT - otrzymasz specjalny link e-mailem, wówczas prześlij je lekarzowi
    Aby lekarz mógł wystawić refundowaną receptę, pacjent koniecznie musi dołączyć dokumentację potwierdzającą prawo do refundacji leku. Możesz wysłać dokumentację lekarzowi poprzez CZAT - otrzymasz specjalny link e-mailem, wówczas prześlij je lekarzowi Dokumentacja musi zawierać rozpoznanie choroby wraz z kodem choroby (ICD-10). Dokumentacją tą może być - zaświadczenie lekarskie z datą oraz pieczątką lekarza, - wydruk wizyty lekarskiej z rejestracji swojej przychodni wypis szpitalny. Uprzednio wystawiona recepta z refundacją nie potwierdza prawa do zniżki i na jej podstawie lekarz nie może wydać kolejnych recept na lek z refundacją. Portal uprzedza, że lekarze zastrzegają możliwość odmowy refundacji na recepcie w razie wątpliwości medycznych oraz jeśli na swoim profilu uprzedzają o niepraktykowaniu wystawiania refundowanych recept!
    Dodatkowe informacje dla lekarza(opcjonalnie) Limit znaków: 100
    Podaj swoje dane osobowe. (Twoje dane są chronione i trafią bezpośrednio do lekarza)

    Recepta przez internet

    Jak to działa?

    Jeśli potrzebujesz leki na receptę lub zbliża się czas na przedłużenie recepty, umów się na e-wizytę.

    Po krótkim wywiadzie na czacie lub przez telefon lekarz przygotuje dla Ciebie e-receptę, dokładnie tak samo, jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie

    Wybierasz lekarza i dowolną godzinę, następnie łączysz się z nim na czacie.

    Prosta rejestracja bez formularzy

    Wybierasz lekarza i dowolną godzinę, następnie łączysz się z nim na czacie.

    Lekarz przeprowadza wywiad na czacie lub telefonicznie, a receptę przesyła wygodnie na SMS

    eRecepta w kilka chwil na SMS

    Lekarz przeprowadza wywiad na czacie lub telefonicznie, a receptę przesyła wygodnie na SMS

    Podając 4-cyfrowy PIN e-recepty oraz swój PESEL

    Odbierasz leki w aptece

    Podając 4-cyfrowy PIN e-recepty oraz swój PESEL

    Elektroniczna recepta

    Dawniej tradycyjna recepta wymagała ręcznego sporządzenia, co generowało dużo błędów i pomyłek w związku z pismem lekarskim

    Konsultacja lekarska z e-receptą

    Lekarz ustala wskazania do wydania e-recepty online. Jeśli Twoje zgłaszane objawy wymagają leczenia, lub przedłużasz tylko swoje leki, możesz otrzymać receptę na SMS

    recepta online

    E-recepta w dobie telemedycyny

    Dzięki telemedycznym narzędziom, takich jak CZAT i SMS, lekarz z łatwością przygotowuje dla Ciebie e-receptę. Wszystko odbywa się sprawnie i bez pomyłek!

    Bezpieczeństwo i wygoda e-recepty

    Nie musisz tracić czasu w kolejce do lekarzy po e-receptę. Wygodnie w domowym zaciszu kontaktujesz się z lekarzem bez stresu i co najważniejsze bezpiecznie, bez narażania na infekcje.

    Recepta online - czym jest?

    Recepta online to nic innego jak lustrzane odbicie tradycyjnej recepty papierowej, tylko w wersji elektronicznej. Po wygenerowaniu e-recepty zostaje przypisany do niej specjalny kod PIN. Umożliwia on realizację e-recepty online. Farmaceuta po wpisaniu tego kodu i peselu pacjenta widzi ją w systemie podobnie jakby czytał receptę tradycyjną.

    E‑recepta online to same zalety – chwali ją za wygodę personel medyczny oraz sami pacjenci. Nie można jej zgubić! – pacjenci posiadający Internetowe Konto Pacjenta mogą sprawdzić kod recepty online i w każdej chwili ją przejrzeć. Otrzymując e-receptę online od lekarzy z portalu eDoktorzypacjent dostaje kod PIN do recepty w formie wiadomości SMS. Na koniec zalet, pacjent może być zawsze pewny, że otrzymał odpowiednie leki – po zakończeniu e-wizyty wysyłana jest wiadomość e-mail z załącznikiem, na którym widnieją przepisane leki przez lekarza. To dzięki tej elektronicznej formie zapisu farmaceuta nie ma problemu z odczytaniem nazw leków i nie ma szans na pomyłki w wydawaniu leków z recepty wydanej przez Internet.

    recepta przez internet
    szybka recepta

    Korzyści e recepty online

    W przypadku przyjmowania stałych leków na receptę, warto korzystać z e-recepta online. Nie musisz wtedy umawiać się na wizyty w poradni, ani czekać w kolejce do gabinetu, narażając się na kontakt z chorymi. Nie musisz odwiedzać lekarza, by wypisał Ci odpowiedni lek. Potrzebny Ci lek zamówisz w trakcie teleporady lekarza przez Internet. Otrzymujesz e-receptę z kodem, nawet jeśli przebywasz, np. na wakacjach.
    Poza tym w eDoktorzy zapewniamy prosty system rejestracji e-wizyty. Wystarczą 3 minuty, aby umówić konsultację. Lekarz kontaktuje się zawsze o umówionej godzinie i przeprowadza konsultację po której możesz otrzymać e-receptę online.

    Wprowadzenie w życie recepty online spowodowało duży rozwój telemedycyny. Taki sposób otrzymania e‑recepty przynosi duże korzyści dla pacjenta. Przede wszystkim oszczędza cenny czas. Nie musimy stać w długich kolejkach do lekarzy lub wyczekiwać odległych terminów. Wystarczy zarejestrować e-wizytę do lekarza na naszym portalu.

    Istnieje możliwość, by ktoś inny mógł wykupić Twoją receptę online w aptece. Należy podać numer PESEL osoby, na którą wystawiona jest recepta oraz czterocyfrowy kod PIN przesłany na SMS. Możesz też upoważnić bliską Ci osobę do dostępu do Twojego Internetowego Konta Pacjenta. Tam znajdzie ona informacje dotyczące dawkowania leku oraz kolejnej wizyty u lekarza, co jest przydatne w przypadku niesienia pomocy osobom starszym.

    Ważność recepty online przeważnie wynosi 30 dni od daty jej wystawienia. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Recepta online na antybiotyki ważna jest tylko przez 7 dni od dnia jej wystawienia. Czas ważności recepty online na preparaty immunologiczne, na przykład szczepionki, wynosi 120 dni.

    Jeśli recepta online straciła swoją datę ważności, wówczas nie ma możliwości realizacji jej w aptece. Należy umówić nową e-wizytę do lekarza i poprosić o przedłużenie recepty online.

    W przypadku, gdy pacjent posiada Internetowe Konto Pacjenta, ma wtedy dostęp do historii leczenia oraz wystawionych mu recept. Znajdzie też tu kod niezbędny do realizacji e‑recepty, w razie jego utraty, np. usuwając przypadkowo wiadomość SMS.
    Jednak warto rozważyć założenie IKP ze względu na korzyści, jakie niesie jego posiadanie, np. wgląd do oryginałów e-recept, e-zwolnień, czy też możliwość sprawdzenia historii swojego leczenia.

    Ilość e-recept  online nie jest ograniczona, lekarz wydaje tyle ile jest potrzebnych do leczenia.

    Z technicznego punktu widzenia na eRecepta wydawana jest w tzw pakietach eRecept. Na jednej e‑recepcie wydanej przez Internet powinien znajdować się jeden lek. Natomiast na tak zwanych e-receptach zbiorczych, maksymalnie 5 różnych leków, czyli 5 różnych eRecept.

    Jeśli chodzi o ilość opakowań leku, to jedna e‑recepta może zawierać ilość potrzebną do stosowania przez okres 360 dni, biorąc pod uwagę zalecane przez lekarza dawkowanie.

    Jak otrzymać receptę online?

    W celu uzyskania recepty online nie trzeba rejestrować się w serwisie, tzn. nie trzeba zakładać konta użytkownika. Należy postąpić dokładnie tak jakby się wybierało usługi u dowolnego lekarza. Pomagają w wyborze udostępnione profile lekarzy oraz ich godziny przyjęć tzw. sloty. Możesz przeczytać opinie poprzednich pacjentów o danym lekarzu. Można też zasugerować się specjalizacją danego lekarza przy konieczności wydania specjalnych leków na recepcie online. Po zarejestrowaniu wizyty u konkretnego lekarza na daną godzinę po receptę online, otrzymujesz na e-mail link do czatu. Tam możesz przesłać lekarzowi swoją dokumentację medyczną. W umówionej godzinie lekarz kontaktuję się z Tobą i wydaje decyzję o potrzebie wydanie recepty przez Internet. Po pewnym czasie otrzymasz wiadomość SMS z kodem PIN, a także zalecenia na e-mail.

    e recepta online

    E recepty online – dodatkowe informacje

    Recepta online może być wystawiona w trakcie konsultacji stacjonarnej oraz konsultacji medycznej na odległość, Może nią być konsultacja telefoniczna, wideo lub rozmowa pacjenta z lekarzem na czacie. Wszystko jest zgodne z ustawą o zawodzie lekarza, którą znowelizowaną w grudniu 2015 roku wprowadzając w życie realne zastosowanie telemedycznych konsultacji.

    Realizacja e-recepty online jest szybka i prosta. Z chwilą otrzymania kodu recepty, możesz ją zrealizować w każdej aptece. Wystarczy tylko podać swój numer PESEL i kod recepty online. W systemie pojawia się Twoja e‑recepta i zostaną wydane Tobie niezbędne leki. 

    Nie musisz realizować e-recepty online w całości. Możliwe jest wydanie pacjentowi 1 opakowania leku i zaznaczenie częściowej realizacji e‑recepty. Należy pamiętać, że jeśli Twoja e‑recepta ma ważność 1 roku, i tak pierwsze opakowanie musisz wykupić w ciągu 30 dni od daty jej wystawienia. Jedną e‑receptę należy realizować tylko w jednej aptece.

    Najczęściej zadawane pytania przez pacjentów o receptę online

    Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to bezpłatna aplikacja internetowa dostępna w serwisie pacjent.gov.pl. Pacjent ma tam dostęp do:

    • usługi e-recepty (powiadomienia o wystawionych e-receptach, możliwość otrzymania e-recept od lekarza lub innej osoby uprawnionej do wystawiania recept w ramach kontynuacji leczenia, bez konieczności osobistej wizyty),
    • historia wizyt, które odbyły się w ramach dofinansowania NFZ, do tego pacjent ma możliwość udostępnienia innej osobie swoich danych medycznych.

     

    Konto w IKP zakładane jest automatycznie przy pierwszym logowaniu do aplikacji, bez dodatkowej rejestracji. Aby się zalogować, musisz mieć Profil Zaufany (więcej informacji na obywatel.gov.pl). Ponadto dostęp do otrzymanych e-recept można uzyskać za pośrednictwem usługi e-Recepta, dostępnej w aplikacji na smartfona mObywatel. Dzięki niej możesz pobrać, przeglądać i realizować e-recepty. Aplikację mObywatel można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play i AppStore.

    Za każdym razem lekarz ustala wskazania do wydania konkretnego leku na receptę.

    Jeżeli w trakcie e-konsultacji lekarz wystawił Tobie leki na e-receptę, to KOD e-Recepty przyjdzie niezwłocznie w SMS oraz e-mail po zakończeniu e-wizyty przez lekarza.

    E-recepta jest elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnej recepty drukowanej na kartce papieru. W celu zakupu leków na receptę pacjent powinien podać czterocyfrowy kod otrzymany e-mailem lub sms-em lub dostarczyć wydruk informacyjny do apteki. Recepty papierowe wystawiane są tylko w ściśle określonych sytuacjach.

    Co więc w sytuacji, gdy lekarz wypisał Ci elektroniczną receptę, ale nie jesteś pewny, co na niej jest? Możesz to łatwo sprawdzić. Na e-recepcie od lekarza znajdują się dane Twoje i lekarza, informacja o przepisanych lekach oraz kod e-recepty. Kod dostępu jest najważniejszym elementem dokumentu, ponieważ to właśnie o niego zapyta farmaceuta w aptece. Przy realizacji recepty zostaniesz również poproszony o numer PESEL. Aby lekarz mógł wystawić Ci elektroniczną receptę na leki, należy mieć aktywne Internetowe Konta Pacjenta, w skrócie IKP. Rejestracja na IKP odbywa się przez Profil Zaufany na portalu pacjent.gov.pl lub aplikcję mObywatel na smartfon. IKP oferuje pacjentowi szereg możliwości. Przede wszystkim na platformie Internetowego Konta Pacjenta można sprawdzić swoją e-receptę i e-skierowanie. Na IKP sprawdzisz również dawkowanie przepisanych leków i zalecenia ich stosowania. Jest to zbiór informacji nie tylko w ramach leczenia NFZ, ale także prywatnej opieki medycznej. IKP stanowi elektroniczną kartę zdrowia, która nigdy się nie zgubi. 

    Skontaktuj się z lekarzem celem uzgodnienia poprawy na ten sam numer telefonu, z którego dzwonił do Ciebie specjalista. Numer do lekarza znajdziesz też w e-mail, który przyszedł razem z linkiem do wizyty online

    Tak. Lekarz może Cię poprosić o dokumentację medyczną potwierdzającą uprawnienia do refundacji na dany lek.

    E-recepta to dokument elektroniczny wystawiony przez lekarza lub innego pracownika służby zdrowia. Dokument ten nie jest drukowany, ale udostępniany przez system informatyczny w aptece, w której pacjent decyduje się na zakup leku. Pacjent może poprosić lekarza o wydruk informacji o recepcie lub poprosić o plik .pdf na adres e-mail. E-recepta zawiera te same dane, co poprzednia recepta papierowa, tj.:

    • nazwa i ilość przepisanego leku,
    • dawkowanie,
    • skład leku na receptę,
    • data wystawienia recepty,
    • dane lekarza przepisującego,

     

    E-recepta może również zawierać informację o wskazanej dacie badania lekarskiego, która była informacją niedostępną wcześniej w drukowanych receptach. E-recepta zawiera specjalny 4-cyfrowy kod, który pozwoli aptece zidentyfikować dokument w systemie i wydać lek.

    Recepty z zasady są ważne przez 30 dni od jej wystawienia. Natomiast są takie, których ważność jest krótsza (na przykład recepta na antybiotyki ma termin 7 dni) lub takie, które tracą swoją aktualność aż po roku. Jednak, aby recepta była ważna przez 365 dni to lekarz musi odpowiednio zaznaczyć. Ten rodzaj recepty otrzymują zwykle osoby, które cierpią na przewlekłe choroby i przyjmują leki na stałe. Wystawionej już recepty nie można przedłużyć, lekarz może jedynie ją poprawić i zmienić termin ważności. Jeżeli Twoja recepta się przeterminowała, to może ją poprawić jedynie lekarz, który ją wystawił lub może stworzyć nową. Aby sprawdzić termin ważności swojej recepty, wystarczy zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta.