1. Home
  2. Doktorzy
  3. Krzysztof Rudkowski

O “Krzysztof Rudkowski”

W przypadku problemu z dostępnością wizyty proszę pisać na krudkowski@gmail.com
Nie prowadzę teleporad przez telefon. Konsultacja odbywa się z udziałem wizji poprzez program Zoom. Nie ma konieczności instalowania programu, można połączyć się poprzez przeglądarkę.

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrii, zastępcą koordynatora Oddziału Dziennego Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultantem psychiatrycznym oddziałów somatycznych SPSK nr 1 w Szczecinie.
Doświadczenie zdobywałem w oddziałach całodobowych oraz w poradni zdrowia psychicznego Kliniki Psychiatrii PUM. Jestem wykładowcą akademickim, autorem oraz współautorem licznych publikacji naukowych. Przygotowuje rozprawę doktorską szukając nowych markerów schizofrenii. Biegle władam językiem angielskim. W pracy z pacjentem preferuję całościowe podejście do leczenia, które opiera się interwencjach psychologicznych, psychoterapii i indywidualnie dobranej farmakoterapii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem:
– otępień
– zaburzeń psychotycznych w tym schizofrenii
– zaburzeń depresyjnych
– zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
– zaburzeń lękowych
– zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
– zaburzeń związanych ze stresem
– zaburzeń odżywiania
– zaburzeń osobowości
– uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych

Oferowane usługi

Psychiatra
Psychiatra 3 Usługi
Konsultacja psychiatryczna online (.WIZYTA PIERWSZA.) - 299 zł Opis usługi 

Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy zgłaszają się po raz pierwszy. Podczas wizyty diagnostycznej zapoznaje się z historią oraz dokumentacją pacjenta, oceniam stan psychiczny, przeprowadzam diagnostykę różnicową, finalnie stawiam diagnozę oraz wydaję zalecenia co do dalszego leczenia. Wystawiam recepty oraz zwolnienia.

Konsultacja psychiatryczna online (WIZYTA KOLEJNA) - 229 zł Opis usługi 

Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy odbyli pierwszą konsultację. Podczas wizyty kontrolnej oceniam stan psychiczny, efekt farmakoterapii, obecność ewentualnych działań niepożądanych.

Psychiatric consultation in English - 399 zł

Doświadczenie

  • Lekarz, wykładowca ( 2013 - Teraz ) Katedra i Klinika Psychiatrii PUM w Szczecinie

Edukacja

  • lekarz ( 2007 - 2013 ) Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Specjalizacje

Języki

Członkostwa

  • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

“Krzysztof Rudkowski” odpowiedzi lekarza

  • Oba leki są metabolizowane przez wątrobę i oba leki mogą potencjalnie powodować jej uszkodzenie. Aby dobrać odpowiednie leczenie do pacjenta wymagane jest więcej informacji.

  • Jeżeli przyjmowany jest w dawce 10 mg/dobę to lek można odstawić całkowicie bez zmniejszania dawki. Wskazana byłaby konsultacja z lekarzem, który lek wprowadzał bądź z innym psychiatrą celem oceny konieczności stosowania leków.

  • Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami lękowymi z napadami paniki. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna.

  • Dzień dobry, nie, Coaxil nie powinien mieć wpływu na doustną antykoncepcję.

  • Objawy mogą być spowodowane zaburzeniami lękowymi, lecz w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny somatyczne, wskazane jest wykonanie EKG.

  • Pora dnia nie ma znaczenia, ważne, aby to było o stałej porze codziennie.

  • Interakcje leków 2022-01-07

    Połączenie obu leków zwiększa ryzyko krwawienia, zwłaszcza u osób starszych czy obciążonych chorobami towarzyszącymi. Zbyt mało danych aby jednoznacznie określić czy w tym przypadku takie połączenie jest potencjalnie niebezpieczne

  • Po pierwsze, 2 tygodnie to jest za krótki okres aby oceniać działanie leku przeciwdepresyjnego. Te wymagają 3-4 tygodni regularnego brania aby wykazać pełne działanie. Po drugie, przed zmianą leku na inny warto rozważyć najpierw zwiększenie dawki pierwszego leku. W przypadku zamiany sertraliny 50 mg/d na escitalopram można to zrobić od razu. Należy się liczyć z tym, że samopoczucie może się początkowo pogorszyć.

  • Zbyt mało danych aby cokolwiek powiedzieć. Proszę zgłosić się do lekarza POZ celem oceny zmian pod językiem.

  • Opisywane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami lękowymi (nerwica), jednakże najpierw należałoby wykluczyć somatyczne podłoże. Należy wykonać podstawowe badania krwi oraz EKG.

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
  • Udostępnij profil: