

- 41 poleceń lekarza
- Gabinet On-line
- Przyjmuje w: Pt, Śr
- Wystawiam recepty i zwolnienia
W przypadku problemu z dostępnością wizyty proszę pisać na krudkowski@gmail.com
Nie prowadzę teleporad przez telefon. Konsultacja odbywa się z udziałem wizji poprzez program Zoom. Nie ma konieczności instalowania programu, można połączyć się poprzez przeglądarkę.
Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrii, zastępcą koordynatora Oddziału Dziennego Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultantem psychiatrycznym oddziałów somatycznych SPSK nr 1 w Szczecinie.
Doświadczenie zdobywałem w oddziałach całodobowych oraz w poradni zdrowia psychicznego Kliniki Psychiatrii PUM. Jestem wykładowcą akademickim, autorem oraz współautorem licznych publikacji naukowych. Przygotowuje rozprawę doktorską szukając nowych markerów schizofrenii. Biegle władam językiem angielskim. W pracy z pacjentem preferuję całościowe podejście do leczenia, które opiera się interwencjach psychologicznych, psychoterapii i indywidualnie dobranej farmakoterapii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem:
– otępień
– zaburzeń psychotycznych w tym schizofrenii
– zaburzeń depresyjnych
– zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
– zaburzeń lękowych
– zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
– zaburzeń związanych ze stresem
– zaburzeń odżywiania
– zaburzeń osobowości
– całościowych zaburzeń rozwoju (autyzm)
– zaburzeń hiperkinetycznych (ADHD)
– uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych
Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy zgłaszają się po raz pierwszy. Podczas wizyty diagnostycznej zapoznaje się z historią oraz dokumentacją pacjenta, oceniam stan psychiczny, przeprowadzam diagnostykę różnicową, finalnie stawiam diagnozę oraz wydaję zalecenia co do dalszego leczenia. Wystawiam recepty oraz zwolnienia.
Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy odbyli pierwszą konsultację. Podczas wizyty kontrolnej oceniam stan psychiczny, efekt farmakoterapii, obecność ewentualnych działań niepożądanych.
Lekarz z podejściem profesjonalnym, pełen empatii i zrozumienia, po prostu z ludzkimi odruchami. Polecam na prawdę, po samej rozmowie z tak ciepłym człowiekiem w głowie powstaje motywacja do działania w lepszym kierunku
Polecam tego lekarzaPOLECAM TEGO LEKARZA NAPRAWDĘ MIŁY WYRAŻAJĄCY CHĘĆ ROZWIAZANIA PROBLEMU , ZARADNY Z BARDZO DOBRYM PODEJSCIEM DO PACJENTA . BARDZO POLECAM.
Polecam tego lekarzaBardzo Życzliwy lekarz. Bardzo wyrozumiały i pomocny dla pacjenta. Serdecznie polecam!!!
Polecam tego lekarzaBardzo sympatyczny lekarz.
Wszystko wyjaśnia szczegółowo.
Polecam.
Polecam
Polecam tego lekarzaLekarz bardzo miły, zalecił następne kroki które trzeba poczynić, dostosował lek do potrzeb.
Polecam tego lekarzaBardzo dobry lekarz
Polecam tego lekarzaSzybka pomoc w przyjaznej atmosferze.
Polecam tego lekarzaWspaniały lekarz! Empatyczny, jednocześnie rzeczowy i konkretny. Dokładnie słucha pacjenta i zadaje bardzo konkretne pytania, cierpliwie tłumaczy, rozwiewa wątpliwości. I co dla mnie jest równie niezwykle ważne, że nie czuję się oceniana, traktowana „z góry”, to sprawia, że czuję się swobodnie i bardzo łatwo jest mi się otworzyć i powiedzieć o trudnych dla mnie sprawach. Wspaniałe podejście do pacjenta, efektywne leczenie. Szczerze polecam!
Polecam tego lekarzaZ całego serca mogę polecić Doktora Rudkowskiego. Nie często spotkać można tak ludzkie i życzliwe podejście do pacjenta. Wypyta, wysłucha, by jak najbardziej pomóc i rozwiązać problem. Diagnozy i formy leczenia przede wszystkim skuteczne. Każda wizyta u Doktora to wprowadzenie do „lepszego jutra”! Dziękuję za fachową opiekę!
Polecam tego lekarza
“Krzysztof Rudkowski” odpowiedzi lekarza
Bolące podeszwy stóp 2023-02-13
Wskazana jest bezpośrednia konsultacja i badanie lekarskie.
Troszkę krwi na papierze toaletowym 2023-02-13
Krew na papierze nie jest normalna, wskazane jest badanie per rectum przez lekarza
Terapia poznawczo-behawioralna 2023-02-09
Nie do końca, terapia poznawczo-behawioralna skupia się przede wszystkim na modyfikacji zachowań i sposobu myślenia co poprawia jakość życia pacjenta. terapia psychodynamiczna bardziej skupia się na szukaniu przyczyn danych objawów.
Nerwica a podwyższony puls 2023-02-24
Jak najbardziej, zaburzenia lękowe mogą objawiać się wzrostem ciśnienia tętniczego oraz pulsu.
Choroba refluksowa a duszności 2023-02-24
Uczucie pieczenia/palenia przełyku może nasilać uczucie napięcia i niepokoju, co z kolei może uwidaczniać się jako uczucie duszności.
Leki a Pomelo 2023-02-05
Pomelo oraz grejpfrut mogą powodować wzrost stężenia sertraliny we krwi, powinno się unikać tych owoców.
Czy mogłem zarazić się HIV/AIDS/HCV 2022-12-27
W przypadku braku kontaktu z płynami ustrojowymi czy krwią zakażonych pacjentów taka szansa jest bardzo mało prawdopodobna.
Gule pod żołędziem 2023-03-13
Konieczna jest konsultacja dermatologa-wenerologa.
Leczenie choroby u psychologa 2023-03-13
Wszystko zależy od problemu. Większość zaburzeń psychicznych leczy się przy pomocy psychoterapii, natomiast nie każdy psycholog jest psychoterapeutą. W niektórych przypadkach same spotkania z psychologiem np. celem wsparcia emocjonalnego także są wskazane.
Jak radzić sobie ze stresem 2023-03-13
Pomocne może być podjęcie psychoterapii. W przypadku utrzymujących się dolegliwości lękowych wskazana jest konsultacja psychiatryczna.