1. Home
 2. Doktorzy
 3. Krzysztof Rudkowski

lekarz, specjalista psychiatrii Krzysztof Rudkowski

33 Opinie
Krzysztof Rudkowski Krzysztof Rudkowski
 • 33 poleceń lekarza
 • Gabinet On-line
 • Przyjmuje w: Pt, Wt, Śr
 • Wystawiam recepty i zwolnienia

O “Krzysztof Rudkowski”

W przypadku problemu z dostępnością wizyty proszę pisać na krudkowski@gmail.com
Nie prowadzę teleporad przez telefon. Konsultacja odbywa się z udziałem wizji poprzez program Zoom. Nie ma konieczności instalowania programu, można połączyć się poprzez przeglądarkę.

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrii, zastępcą koordynatora Oddziału Dziennego Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultantem psychiatrycznym oddziałów somatycznych SPSK nr 1 w Szczecinie.
Doświadczenie zdobywałem w oddziałach całodobowych oraz w poradni zdrowia psychicznego Kliniki Psychiatrii PUM. Jestem wykładowcą akademickim, autorem oraz współautorem licznych publikacji naukowych. Przygotowuje rozprawę doktorską szukając nowych markerów schizofrenii. Biegle władam językiem angielskim. W pracy z pacjentem preferuję całościowe podejście do leczenia, które opiera się interwencjach psychologicznych, psychoterapii i indywidualnie dobranej farmakoterapii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem:
– otępień
– zaburzeń psychotycznych w tym schizofrenii
– zaburzeń depresyjnych
– zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
– zaburzeń lękowych
– zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
– zaburzeń związanych ze stresem
– zaburzeń odżywiania
– zaburzeń osobowości
– całościowych zaburzeń rozwoju (autyzm)
– zaburzeń hiperkinetycznych (ADHD)
– uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych

Oferowane usługi

Psychiatra
Psychiatra 3 Usługi
Konsultacja psychiatryczna online (.WIZYTA PIERWSZA.) - 239 zł Opis usługi 

Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy zgłaszają się po raz pierwszy. Podczas wizyty diagnostycznej zapoznaje się z historią oraz dokumentacją pacjenta, oceniam stan psychiczny, przeprowadzam diagnostykę różnicową, finalnie stawiam diagnozę oraz wydaję zalecenia co do dalszego leczenia. Wystawiam recepty oraz zwolnienia.

Konsultacja psychiatryczna online (WIZYTA KOLEJNA) - 199 zł Opis usługi 

Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy odbyli pierwszą konsultację. Podczas wizyty kontrolnej oceniam stan psychiczny, efekt farmakoterapii, obecność ewentualnych działań niepożądanych.

Psychiatric consultation in English - 339 zł

Doświadczenie

 • Lekarz, wykładowca ( 2013 - Teraz ) Katedra i Klinika Psychiatrii PUM w Szczecinie

Edukacja

 • lekarz ( 2007 - 2013 ) Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Specjalizacje

Członkostwa

 • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

“Krzysztof Rudkowski” odpowiedzi lekarza

 • przy wspomnianych lekach można suplemntować witaminę D i B w przypadku ich niedobru

 • Puls 120 2022-09-28

  to normalne, że podczas infekcji tętno może wzrosnąć

 • Przede wszystkim należałoby wykonać diagnostykę co to za pasożyt: badania krwi, badanie kału.

 • Epizod depresyjny w przebiegu ChAD trwa średnio 6 miesięcy. W przypadku obecności objawów przez ponad 2 tygodnie wskazane jest jak najszybsze włączenie leczenia.

 • Nigdy nie powinno się podejmować takiej decyzji samodzielnie a zawsze po konsultacji z lekarzem prowadzącym. W pewnych przypadkach można próbować odstawiać leki po pół roku, w innych przypadkach zalecane jest aby leki przyjmować dłużej. Objawy dyskontyunacji pojawiają się z reguły w momencie nagłego odstawienia leku i są to miedzy innymi nasilenie uczucia napięcia i niepokoju, drażliwość, problemy ze snem.

 • Problem z żoną 2022-10-16

  Przede wszystkim należy wykonać diagnostykę: badania krwi, badania hormonalne. badanie obrazowe głowy (rezonans), następnie wskazana jest konsultacja psychiatryczna oraz ewentualnie neurologiczna.

 • Ciąża a leki ssri 2022-10-26

  Objawy utrudniające funkcjonowanie są pośrednim wskazaniem do stosowania leczenia podczas ciąży, wskazane jest także podjęcie psychoterapii. Decyzja powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym.

 • Brak sił 2022-11-17

  Tak, leki przeciwdepresyjne powinny pomóc.

 • Jeżeli badania krwi, badanie EKG i RTG nie wykażą odchyleń należy zastanowić się nad konsultacją psychiatryczną, objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe (kiedyś nazywane nerwicą).

 • Przede wszystkim należy pogłębić diagnostykę i znaleźć przyczynę problemów ze snem, samoistna bezsenność to jest 10% przypadków, w znacznej większości bezsenność jest czymś spowodowana. MM może pomóc w zakresie objawów, natomiast są lepsze leki, które nie uzależniają.

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
 • Udostępnij profil:
[]