1. Home
  2. Doktorzy
  3. Krzysztof Rudkowski

O “Krzysztof Rudkowski”

W przypadku problemu z dostępnością wizyty proszę pisać na krudkowski@gmail.com
Nie prowadzę teleporad przez telefon. Konsultacja odbywa się z udziałem wizji poprzez program Zoom. Nie ma konieczności instalowania programu, można połączyć się poprzez przeglądarkę.

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrii, zastępcą koordynatora Oddziału Dziennego Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultantem psychiatrycznym oddziałów somatycznych SPSK nr 1 w Szczecinie.
Doświadczenie zdobywałem w oddziałach całodobowych oraz w poradni zdrowia psychicznego Kliniki Psychiatrii PUM. Jestem wykładowcą akademickim, autorem oraz współautorem licznych publikacji naukowych. Przygotowuje rozprawę doktorską szukając nowych markerów schizofrenii. Biegle władam językiem angielskim. W pracy z pacjentem preferuję całościowe podejście do leczenia, które opiera się interwencjach psychologicznych, psychoterapii i indywidualnie dobranej farmakoterapii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem:
– otępień
– zaburzeń psychotycznych w tym schizofrenii
– zaburzeń depresyjnych
– zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
– zaburzeń lękowych
– zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
– zaburzeń związanych ze stresem
– zaburzeń odżywiania
– zaburzeń osobowości
– uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych

Oferowane usługi

Psychiatra
Psychiatra 3 Usługi
Konsultacja psychiatryczna online (.WIZYTA PIERWSZA.) - 299 zł Opis usługi 

Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy zgłaszają się po raz pierwszy. Podczas wizyty diagnostycznej zapoznaje się z historią oraz dokumentacją pacjenta, oceniam stan psychiczny, przeprowadzam diagnostykę różnicową, finalnie stawiam diagnozę oraz wydaję zalecenia co do dalszego leczenia. Wystawiam recepty oraz zwolnienia.

Konsultacja psychiatryczna online (WIZYTA KOLEJNA) - 229 zł Opis usługi 

Wizyta przeznaczona dla pacjentów, którzy odbyli pierwszą konsultację. Podczas wizyty kontrolnej oceniam stan psychiczny, efekt farmakoterapii, obecność ewentualnych działań niepożądanych.

Psychiatric consultation in English - 399 zł

Doświadczenie

  • Lekarz, wykładowca ( 2013 - Teraz ) Katedra i Klinika Psychiatrii PUM w Szczecinie

Edukacja

  • lekarz ( 2007 - 2013 ) Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Specjalizacje

Języki

Członkostwa

  • Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

“Krzysztof Rudkowski” odpowiedzi lekarza

  • Czy to anhedonia? 2022-01-30

    Przede wszystkim należałoby wykonać kontrolne badania krwi z oceną hormonów tarczycowych. Opisywane przez panią dolegliwości mogą wynikać z natury choroby i są opisywanymi przez Panią objawami negatywnymi. Mała szansa, że są spowodowane przyjmowanymi lekami.

  • Nie powinno łączyć się Asentry ze Skudexą ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego.

  • Opisywane objawy mogą świadczyć o zaburzeniach osobowości, wskazane jest zgłoszenie się do psychologa celem wykonania diagnostyki.

  • Regularne przyjmowanie alkoholu ma zdecydowanie uszkadzający wpływ na komórki nerwowe, wskazane jest wykonanie konsultacji psychiatrycznej z oceną stanu psychicznego, bardzo możliwe, że w dalszym ciągu wymaga Pani leków. Konieczne jest także podjęcie psychoterapii odwykowej, gdyż jak sama Pani napisała, problem się powtarza.

  • W przypadku refluksu nie powinno być przeciwskazań, jednakże ależy obserwować pacjentów narażonych na wrzody żołądka- bromokryptyna może zwiększać ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego.

  • Niektóre leki przeciwdepresyjne mogą mieć działanie niepożądane pod postacią wzrostu apetytu, ale są też takie, które wykazują to działanie w minimalnym stopniu. W przypadku braku zmiany nawyków żywieniownych masa ciała powinna być na względnie stałym poziomie

  • Wskazane jest podjęcie regularnej psychoterapii podczas której zdecydowanie należy być szczerym, gdyż inaczej będzie ona nieskuteczna.

  • Ciśnienie krwi 2022-02-23

    Działaniem niepożądanym Depratalu może być wzrost ciśnienia tętniczego, natomiast opisane wartości mieszczą się w granicach prawidłowych.

  • Przede wszystkim należy wykonać podstawowe badania z krwi (morfologia, AST, ALT, potas, sód, glukoza, kreatnina). Opisywane objawy mogą być powikłaniami pocovidowymi, ale mogą też być wynikiem zaburzeń lękowych. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna.

  • Pracownik ma obowiązek współpracować z lekarzem podczas badań wstępnych, okresowych i kontrolnych przeprowadzanych w celu orzeczenia o jego zdolności do pracy. Oznacza to, że powinien udzielić pełnej informacji o swoim stanie zdrowia. W przypadku aktualnie wyrównanego stanu psychicznego nie powinno być to problemem, aby lekarz medycyny pracy dopuścił do wykonywania zawodu.

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
  • Udostępnij profil: