1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Gdzie wykonać implanty zębów w 1 dzień

Gdzie wykonać implanty zębów w 1 dzień

Implantacja zębów to zabieg, który w dzisiejszych czasach zaliczany jest do chirurgii stomatologicznej jednego dnia. Warto jednak wiedzieć, gdzie zgłosić się na zabieg, aby faktycznie mieć gwarancję zachowania najwyższych standardów medycznych.


Implanty zębów: dlaczego warto?

Odbudowa pełnego łuku zębów jest możliwa niemal w każdym wieku (wyjątkiem są osoby w bardzo podeszłym wieku i do 17 roku życia). Zdecydowanym plusem implantacji jest odzyskanie komfortu zbliżonego do naturalnego uzębienia. Aktualnie nie stosuje się już przeszczepów kostnych, a nowe uzębienie (tzw. korony) osadzane jest na implantach wszczepianych w dziąsło. Mogą one podtrzymywać jeden ząb (który uległ zniszczeniu np. na skutek urazu mechanicznego) lub, jak ma to miejsce w przypadku technologii niwelowania kompletnego bezzębia, wielu zębów, czyli stałego, niewyjmowanego mostu. Ponad 90 procent pacjentów, u których zastosowano nowoczesne metody implantacyjne jest zadowolonych z otrzymanego efektu: zarówno estetycznego, jak i związanego z praktycznym użytkowaniem.


Gdzie wykonać implanty w jeden dzień?

Jeśli interesują nas implanty zębów, warto udać się do specjalistycznej kliniki stomatologicznej, w której pracują chirurdzy doświadczeni we wszczepianiu implantów i wciąż kształcący się w tym zakresie. Implantacja stomatologiczna jest stale rozwijającą się dziedziną medycyny i niemal w każdym roku dokonywane są kolejne odkrycia, pozwalające na jeszcze efektywniejsze leczenie bezzębia.

W wysokiej klasy klinikach specjalistycznych zabieg wszczepienia implantu przebiega w ciągu jednego dnia. Okres rekonwalescencji pozabiegowej jest bardzo krótki, a ryzyko ewentualnych powikłań minimalne. Dodatkowo, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie te zmienne okazuje się, że wykonywanie implantów stomatologicznych u doświadczonych chirurgów związane jest z niższymi kosztami. Doskonała adaptacja, małe ryzyko powikłań i rzadko występujące skutki uboczne sprawiają, że decydując się na zabieg mamy pewność, że jest to rozwiązanie dożywotnie.

Wszystkie większe miasta w Polsce posiadają co najmniej jedno sprawdzone miejsce, w którym można dokonać implantacji zębów. Informacji na temat polecanych klinik warto szukać w internecie i kierować się zarówno opiniami pacjentów, jak i doświadczeniem chirurgów pracujących w danym miejscu.

  • Udostępnij artykuł: