Tabletka dzień po – recepta na antykoncepcję awaryjna

Teraz antykoncepcję awaryjną czyli, tabletkę „dzień po” można uzyskać szybko przez Internet. Wszystko w 5 minut! Otrzymaj e-Receptę na tabletkę dzień po, bez wychodzenia z domu – DYSKRETNIE

Recepta na tabletkę "dzień po" nawet w 5 minut!Wypełnij formularz

Konsultacja w celu uzyskania
recepty na tabletkę "dzień po" za 59 zł

Wypełnij krótki formularz wpisując niezbędne informacje. e-Receptę na SMS możesz otrzymać, gdy lekarz zapozna się z Twoim wnioskiem.

    Podaj potrzebne informacje

    Podaj swoje dane osobowe. (Twoje dane są chronione i trafią bezpośrednio do lekarza)

    Jak uzyskać tabletkę dzień po przez Internet?

    W trakcie konsultacji online - przez CZAT, lekarz może przygotować e-receptę na tabletkę dzień po. Pacjentki, które znalazły się w kłopotliwej sytuacji zapraszamy do skorzystania z usługi konsultacji lekarskiej online po tabletkę "dzień po"

    Wypełnij formularz wybierając opcje tabletek

    Formularz

    Wypełnij formularz wybierając opcje tabletek

    Lekarz wyśle Tobie sms-em kod PIN

    Recepta na SMS

    Lekarz wyśle Tobie sms-em kod PIN

    Podając 4-cyfrowy PIN e-recepty oraz swój PESEL

    Odbierz lek w aptece

    Podając 4-cyfrowy PIN e-recepty oraz swój PESEL

    Tabletka "dzień po" - recepta online

    Tabletki “dzień po” można tylko wykupić w aptece na receptę. Lekarz KAŻDEJ specjalności może wydać taką receptę i nie musi to być ginekolog. Aktualnie z pomocą technologiczną przychodzi recepta online, czyli elektroniczna forma recepty. Można ją uzyskać przez Internet po konsultacji lekarskiej online z dowolnym lekarzem na portalu eDoktorzy.

    Nie dawno tabletka „dzień po” była dostępna w aptekach bez recepty. Teraz niestety ponownie potrzebna jest recepta online. Zmniejszenie stresu z szybką dostępnością stanowią konsultacje lekarskie przez Internet.

    tabletka dzien po recepta
    tabletka dzien po

    Kiedy tabletka "dzień po" nie zadziała?

    Czynnikami które wpływają na działanie tabletki „dzień po” są:

    • CZAS! Najważniejszy jest moment przyjęcia pigułki.  Im szybciej zostanie przyjęta tabletka dzień po, tym większe szanse na zadziałanie. Po 5 dniach od ryzykownego stosunku efekt jej działania jest zerowy
    • DZIEŃ CYKLU MIESIĘCZNEGO– jeśli stosunek niezabezpieczony odbył się 5 dni przed jajeczkowaniem lub w dzień owulacyjny to prawdopodobieństwo zapłodnienia jest najbardziej prawdopodobne. Komórka jajowa żyje ok 24h, a określenie momentu jej uwolnienia za pomocą tradycyjnych metod np. mierzenie podwyższonej temperatury ciała, obecności bólu brzucha odczuwanego jako owulacyjny lub plamienia owulacyjnego jest obarczone dużym ryzykiem błędu. Dlatego zwlekanie z przyjęciem tabletki w związku z poczuciem owulacji lub jego brakiem prowadzi to zmniejszenia efektywności leku.
    • WYMIOTY – często związane ze stresem lub zatruciem pokarmowym. Jeśli w ciągu 3h po zażyciu tabletki dzień po nastąpią wymioty, efekt biologiczny pigułki dzień po jest zerowy.
    • OTYŁOŚĆ – badania przeprowadzone wśród otyłych kobiet, wykazują zmniejszony efekt działania leku.

    Skutki uboczne tabletki "dzień po"

    Każdy lek posiada w swoim opisie skutki uboczne. Tabletka „dzień po” również je posiada. Niżej wymienione zostały najczęstsze efekty niepożądane leku:

    • nudności,
    • wymioty,
    • zaburzenia miesiączkowania,
    • brak miesiączki, opóźnienie do 7 dni
    • nasilone krwawienia miesiączkowe,
    • ból brzucha,
    • zawroty i bóle głowy,
    • odczyny alergiczne,
    • nadwrażliwość piersi.
    tabletka dzien po skutki uboczne
    antykoncepcja awaryjna

    Ryzyko ciąży w po zażyciu antykoncepcji awaryjnej

    Stosując antykoncepcję awaryjną w odpowiedni momencie, obniża się ryzyko zajścia w ciąże o 90-95%.

    Uprawiając stosunek bez zabezpieczenia albo w przypadku błędu w zastosowanej metody antykoncepcyjnej ryzyko zajścia w ciąże jest małe lub duże, w zależności istniejących czynników. Największe prawdopodobieństwo zapłodnienia występuje ciągu 5 dni przed owulacją oraz w samym dniu „jajeczkowania”. Dzieje się tak przez to, że plemniki potrafią przeżyć w drogach rodnych do 5 dnia a komórka jajowa zazwyczaj obumiera po 24 godzinach. Moment owulacji można wyliczyć z tzw kalendarzyka lub posługując się testem owulacyjnym. Nie należy uznawać stosunku przerywanego za dobrą metodę antykoncepcji, gdyż zawarte w prejakulacie plemniki jeszcze przed wytryskiem są zdolne do zapłodnienia jednak ryzyko tego jest bardzo niskie. Karmienie piersią również nie jest 100% metodą antykoncepcji, często mylnie stwierdzane.

    Tabletka „dzień po” – najczęściej zadawane pytania przez Pacjentki

    Zgodnie z Polskim prawem lekarz może powołać się na klauzulę sumienia i odmówić wypisane recepty na tabletkę dzień po. Z racji, że antykoncepcja awaryjna nie ma działania „wczesnoporonnego” to sytuacje z odmową są raczej niespotykanie. Na portalu eDoktorzy.pl pacjentki mogą czuć się pewne, że otrzymają 100% wsparcie w awaryjnej sytuacji.

    W prawie farmaceuty nie ma zapisu o klauzuli sumienia taka jaka istnieje u lekarze czy pielęgniarek. Aptekarze nie mogą odmówić wydania leku na receptę zaordynowanego przez lekarza.

    Jak wspomniano wyżej, antykoncepcja awaryjna powinna być stosowana tylko sporadycznie. Podwójne zażycie nie zwiększa skuteczności działania, a może wpłynąć na zaburzenia hormonalne.

    Należy przyjąć, że w sytuacji, gdy krwawienie miesiączkowe opóźnia się więcej niż 7 dni, powinno to skłonić do wykonania testu ciążowego. Jednak polecane jest wykonanie testu ciążowego nawet, gdy krwawienie wystąpiło – mylnie postrzegane i świadczące o tzw. plamieniu implantacyjnym. Pozytywny test ciążowy, co dalej? Postępowanie jest jedno. Należy udać się pilnie do swojego lekarza ginekologa. Nie stwierdzono, by substancje hormonalne wpływały na rozwój płodu. Jednak należy pamiętać, że zwiększają one ryzyko ciąży „pozamacicznej”.

    Przy octanie uliprystalu (EllaOne) nie jest zalecane karmienie przez 1 tydzień. Odnośnie lewonorgestrelu (Escapelle) zaleca się niekarmienie piersią przez ok 8h W tym czasie należy odciągać i zlewać mleko.

    Pacjentki nie powinny spożywać alkoholu po zastosowaniu tabletki dzień po. W przypadku braku możliwości niepicia alkoholu wcale, powinno się jednak powstrzymać co najmniej 2 godziny po przyjęciu tabletki. Po ok 2-3 h jest czasem po okresie wchłaniania całkowitego leku.

    Alkohol nie powoduje obniżenia skuteczności leku poprzez własne oddziaływanie. Zmniejszenie skuteczności tabletki dzień po można przypisać do wymiotów jakie mogą się pojawić po nadmiernym spożyciu alkoholu w czasie wchłaniania leku.

    Z tego powodu, że po przyjęciu tabletki „dzień po” może dojść do przesunięcie się owulacji, należy nie zapominać o stosowanych tabletkach antykoncepcyjnych. Kobiety, które przykładowo zazwyczaj stosowały ringi dopochowowe również nie powinny z nich rezygnować. EllaOne może obniżyć skuteczność ich działania. W przypadku zażycia  EllaOne, do czasu następnego krwawienia miesięcznego należy dodatkowo stosować prezerwatywy lub kapturki naszyjkowe.

    Okiem doktora Artykuły medyczne o antykoncepcji

    Dowiedź się czegoś z ciekawych informacji medycznych pisanych przez lekarzy.