1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Jakie efekty przynosi stosowanie maski regenerującej do twarzy?

Jakie efekty przynosi stosowanie maski regenerującej do twarzy?

Jakie efekty przynosi stosowanie maski regenerującej do twarzy?

Maska regenerująca do twarzy to ważny element pielęgnacji dojrzałej kobiety wkraczającej w okres transformacji menopauzalnej, która doświadcza wahań nastrojów i kłopotów ze snem wynikających ze zmian hormonalnych związanych z tym okresem życia, ponieważ stres i zmęczenie zostawiają swój widoczny ślad na twarzy. Odpowiednia suplementacja może pomóc w odzyskaniu snu, ale aby w pełni wykorzystać jego regenerującą moc warto zadbać o równoczesną pielęgnację bogato składnikową maską regeneracyjną na noc.

Na czym polega regeneracja skóry?

W najniżej położonych warstwach naskórka ciągle dochodzi do podziałów i tworzenia się nowych komórek, które następnie przesuwają się do zewnętrznej powłoki zwanej warstwą rogową. Tam ulegają keratynizacji, czyli rogowaceniu i złuszczaniu. W ten sposób komórki skóry wciąż wymieniają się na nowe. Niestety, te zdolności regeneracyjne słabną wraz z wiekiem. Po 40. roku życia z uwagi na zmiany hormonalne i inne czynniki, skóra nie jest w stanie efektywnie poradzić sobie z nieustannie zachodzącymi procesami, w wyniku których dochodzi do uszkodzeń i rozpadania włókien elastynowych i kolagenowych. Traci gęstość, napięcie i elastyczność. Pojawiają się głębokie zmarszczki i przebarwienia. Poza tym, wraz z wiekiem zmniejsza się podaż melatoniny, co skutkuje większą aktywnością wolnych rodników przyczyniających się do starzenia.

Jak działa maska regenerująca do twarzy?

Aby zniwelować oznaki upływającego czasu i dodać cerze blasku, warto sięgnąć po kosmetyki dla kobiet po 40 o bogatym i skoncentrowanym składzie. Zadaniem maski regenerującej do twarzy jest pobudzenie skóry do odnowy. Przykładowo, w masce firmy Dabi’a Maska regenerująca do twarzy na noc Calm&Sleep Recovering Night Mask – Dabi’a znajdziemy peptyd o potwierdzonym klinicznie działaniu – zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzez stymulację syntezy kolagenu w fibroblastach skóry i wzmocnienie tkanki łącznej. Maski w formie kremu lub żelu najlepiej stosować na noc. Gdy śpimy, nasz organizm ma największy potencjał do regeneracji. Całonocne maseczki oddziałują na cerę przez wiele godzin, więc zawarte w nich składniki stopniowo przenikają do głębokich warstw skóry. Dobre maski regenerujące do twarzy nie tylko pobudzają procesy odnowy, przywracają zdrowy wygląd cery ale też zawierają dodatkowe składniki, które wygładzają, nawilżają, zapobiegają ucieczce wody z naskórka i działają antyoksydacyjnie.

Regeneracyjna suplementacja

U kobiet wkraczających w dojrzałość wzrasta poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Powoduje on rozdrażnienie, gorsze samopoczucie i zmienność nastroju. Z kolei spadek melatoniny pogarsza jakość snu. To wszystko odbija się na skórze. Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, urody i dobrego funkcjonowania. Dlatego warto wesprzeć swój organizm odpowiednią naturalną suplementacją by przywrócić równowagę emocjonalną, ułatwić zasypianie i  obniżyć poziom stresu Efektywna regeneracja dla kobiety po 40 Co oznacza efektywna regeneracja dla kobiety po 40-tce? To umiejętne wykorzystanie regeneracyjnej mocy snu dla zdrowia, urody i lepszego samopoczucia, dlatego po 40 stosujmy efektywne rozwiązania wedle zasady INNER OUTER CARE, od zewnątrz i od wewnątrz równocześnie. Kompleksowe podejście daje oczekiwany efekt.

Zaobserwuj nas

  • Udostępnij artykuł: