1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Sposób na zdrowe odżywianie dla zabieganych? Zdrowe posiłki w proszku i płynie!

Sposób na zdrowe odżywianie dla zabieganych? Zdrowe posiłki w proszku i płynie!

Sposób na zdrowe odżywianie dla zabieganych? Zdrowe posiłki w proszku i płynie!

Wszyscy wiedzą, że zdrowe odżywianie jest fundamentem dobrego zdrowia. Niestety, gdy wolny czas staje się dobrem deficytowym trudno znaleźć kilka chwil na ugotowanie pełnowartościowego posiłku. Czy istnieje rozwiązanie tej sytuacji? Otóż tak! Wybierając gotowe obiady, opracowane przez ekspertów z dziedziny zdrowego żywienia, możesz mieć pewność, że dostarczasz do organizmu wszystko, co jest Ci niezbędne.

Nie ulega wątpliwości, że Polacy żyją w coraz większym pośpiechu. Gdy tylko rozlegnie się dźwięk porannego budzika, zaczynamy funkcjonować na najwyższych obrotach i nie zwalniamy aż do końca dnia. Wyjście do pracy, ewentualne nadgodziny, wizyta na siłowni lub w fitness klubie, spotkanie ze znajomymi – jak w tym biegu znaleźć czas na przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych dań? To w zasadzie niewykonalne, dlatego w naszym codziennym menu zazwyczaj umieszczamy gotowe posiłki. Niestety w większości przypadków ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Czas powiedzieć „stop” i zamienić śmieciowe jedzenie na zdrowe, prawidłowo zbilansowane dania gotowe, które pod względem zawartości składników odżywczych w niczym nie ustępują domowym obiadom.

Zdrowy posiłek, czyli właściwie jaki?

Zastanówmy się przez chwilę, czym właściwie jest zdrowy, prawidłowo zbilansowany posiłek? To pojęcie odnosi się do potraw, w których zawarte są wszystkie niezbędne składniki odżywcze a oprócz nich także witaminy i minerały warunkujące prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Tych kryteriów z całą pewnością nie spełniają dania typu fast food, słone i słodkie przekąski oraz wyroby garmażeryjne.

Niestety praktyka pokazuje, że wiele osób, które żyją w nieustannym biegu, odżywia się właśnie w ten sposób w myśl zasady „byle szybko, byle syto”. To może przełożyć się na niezwykle poważne konsekwencje zdrowotne. Tłuszcze trans, sztuczne aromaty i barwniki, konserwanty, nadmiar soli i cukru – to zaledwie początek długiej listy niepożądanych substancji zawartych w produktach typu junk food.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając danie gotowe?

Organizm ludzki potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania trzech głównych składników odżywczych: węglowodanów, protein (czyli białek) i zdrowych tłuszczów. Oprócz tego codzienna dieta powinna obfitować w witaminy i minerały. Te składniki nie wykazują potencjału odżywczego, ale uczestniczę we wszystkich procesach, które zachodzą w organizmie. Ważny jest też błonnik. Pod tym pojęciem kryje się włókno pokarmowe wspomagające funkcję układu pokarmowego wpływające na prawidłowe stężenie cholesterolu we krwi i ograniczające stężenie glukozy.

To jednak jeszcze nie wszystko. Poszczególne składniki powinny być zbilansowane w odpowiednich proporcjach. Odpowiednich, czyli takich, które przynoszą nam najwięcej korzyści. Warto też zwrócić uwagę, czy gotowy posiłek zawiera gluten i laktozę. Jest to szczególnie ważne dla osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Czy jedzenie w płynie lub proszku może spełnić tak wygórowane oczekiwania? Tak, o ile mówimy o produktach przygotowanych przez ekspertów z dziedziny zdrowego żywienia, takich jak koktajl zastępujący posiłek eatyx.

Dlaczego posiłki eatyx to najlepszy wybór dla zabieganych?

eatyx to nowa marka produktów pod parasolem grupy OSHEE – specjalisty w zakresie produkcji zdrowej żywności i napojów funkcjonalnych. Zarówno jedzenie w proszku, jak i posiłki na ciepło i zimno, koktajle oraz batony eatyx zostały opracowane w taki sposób, by kompleksowo zaspokajały potrzeby żywieniowe organizmu. W produktach sygnowanych znaną i cenioną marką próżno szukać dodanego cukru, nadmiaru soli, konserwantów i innych niepożądanych substancji. Znalazły się w nich natomiast wszystkie niezbędne składniki odżywcze, błonnik i pełen kompleks witamin i minerałów. Niektóre dania, jak choćby baton lub koktajl zastępujący posiłek eatyx, są od razu gotowe do spożycia. Inne wymagają jedynie zalania wodą. To wszystko sprawia, że produkty dostępne na stronie https://eatyx.com/dania-gotowe-eatyx są najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy nie zawsze znajdują czas na przygotowanie domowego posiłku.

Zaobserwuj nas

  • Udostępnij artykuł: