1. Home
  2. Doktorzy
  3. Konrad Miłaszewski

O “Konrad Miłaszewski”

!!Uwaga – Brak możliwości przepisania medycznej marihuany z poziomu teleporady (zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 października 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje), nawet jako kontynuację leczenia!! Za zajęcie terminu na konsultację, nie należy się zwrot wydanych środków!!!

Jestem absolwentem wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UWM. Jestem osobą empatyczną, łatwo nawiązuje kontakt z drugim człowiekiem. Mimo młodego wieku zdobyłem duże doświadczenie zawodowe pracując m.in. w szpitalu wojewódzkim – na SORze, oddziałach chirurgicznych, internistycznych, w gabinetach lekarza podstawowej opieki zdrowotnej czy na telemedycynie.

Uczestniczę w licznych kursach i szkoleniach dot. aktualnych wytycznych w leczeniu chorób z zakresu kardiologii, pulmonologii, gastroenterologii, chirurgii oraz wielu innych oferowanych przez firmy z branży medycznej.

Do każdego pacjenta staram się podchodzić indywidualnie analizując różne rozwiązania i wybierać dla niego, te które są zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, najlepsze w leczeniu schorzeń ostrych i przewlekłych.

Zapraszam do konsultacji w zakresie przedłużania leków stałych, w diagnostyce i leczeniu ostrych schorzeń infekcyjnych (kaszel, nudności, wymioty, bóle brzucha, gardła, nieżyt nosa/katar itp) oraz terapii leczenia bólu ostrego.

Przedłużam leczenie na leki od specjalistów z zakresu kardiologii, pulmonologii, endokrynologii, gastroenterologii, urologii (i niektóre pozostałe) na okres:
– maksymalnie 30dni, jeżeli pacjent nie jest w stanie przedstawić aktualnej dokumentacji medycznej (nie starszej niż 3-miesiące) – dot. nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, cukrzycy typu 2, nadczynności/niedoczynności tarczycy, astma (dychawica oskrzelowa), przewlekła obturacyjna choroba płuc, ch. Leśniowskiego-Chrona, zapalenia jelit, otyłość,
– do 3 miesięcy, jeżeli pacjent posiada aktualną dokumentację medyczną (z pewnymi wyjątkami).

Leki tej grupy np. Doreta, Skudexa, przepisuję WYŁĄCZNIE po udostępnieniu konta IKP ORAZ po przełożeniu od pacjenta aktualnej dokumentacji medycznej, z której bezpośrednio wynika konieczność przyjmowania tych preparatów. W przeciwnym wypadku odmowa. Dawkowanie i ilość przepisanego leku dobieram indywidualnie w zależności od stanu pacjenta.

Receptę na preparat zawierający środek odurzający grupy I-N lub II-N, substancję psychotropową grupy II-P, III-P lub IV-P lub prekursor kategorii 1, przepisuję wyłącznie po udostępnieniu konta IKP oraz przełożeniu aktualnej dokumentacji medycznej. Ostateczna decyzja zostanie podjęta indywidualnie.

Przedłużam leczenie antykoncepcyjne oraz przepisuję tabletki „dzień po” po pełnym wywiadzie. NIE PRZEPISUJE nowej terapii antykoncepcyjnej!!!! Jedynie kontynuacja!

Nie modyfikuje leczenia w aktualnie prowadzonej terapii oraz nie prowadzę diagnostyki schorzeń przewlekłych.

Nie prowadzę leczenia chorób przewlekłych u osób poniżej 18stego roku życia i powyżej 70 roku życia.

W przypadku wybrania nieprawidłowego formularza zgłoszeniowego, nie należy się zwrot kosztów!
When selected wrong registration form, deposit paid to this website is not refundable!

Skutecznie i dogłębnie staram się przedstawiać zalecenia i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dokładnie i cierpliwie tłumaczę plan na dalsze leczenie.

Zwolnienia lekarskie wystawiam maksymalnie na okres 7dni kalendarzowych.

Z uwagi na brak kontraktu z NFZ nie mam możliwości wystawienia recept z refundacją.

Na konsultację przyjmuję
– starsze dzieci 16 lat +
– osoby dorosłe 18 lat +
– osoby do ukończenia 70 roku życia

Oferowane usługi

Lekarz ogólny/Internista
Lekarz ogólny/Internista 4 Usługi
Konsultacja lekarska online (L4 i/lub eRecepta) - 109 zł
Kontynuacja antykoncepcji - e-Recepta - 79 zł
Consultation for Foreigners - 129 zł
Zwolnienie dla studenta - 69 zł

Doświadczenie

  • lekarz poz ( 2023 - Teraz ) NOVA Sp. z o.o.
  • lekarz ( 2022 - 2023 ) COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
  • lekarz ( 2024 - Teraz ) PT TECHNOLOGY

Edukacja

  • lekarz ( 2016 - 2022 ) Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie

“Konrad Miłaszewski” odpowiedzi lekarza

  • Metaplazja 2024-05-30

    Witam, słowem wstępu - metaplazja jelitowa oznacza, że fragment tkanki jelita powstał tam gdzie, go wcześniej nie było np. w żołądku czy przełyku. Jest uznawana za wczesny stan przednowotworowy - dużo zależy od lokalizacji wspomnianej metaplazji jelitowej oraz jej stopnia zaawansowania. Na podstawie podanych informacji nie jestem w stanie więcej pomóc - zalecam konsultację lekarską (może być w formie teleporady) celem pogłębienia wywiadu oraz oceny badania endoskopowego ew. histopatologicznego.

  • Witam, Symla (lamotrygina) jest preparatem stosowanym w leczeniu padaczki, zatem jest wskazana przy tym rozpoznaniu chorobowym. Lek slinda jest t doustny preparat antykoncepcyjny zawierający progestagen - drospirenon. Między tymi lekami zachodzi nieznaczna interakcja - w trakcie leczenia może dochodzić do zmniejszenia stężenia lamotryginy. Niemniej jednak nie jest konieczne dostosowanie zalecanego schematu zwiększania dawki dla lamotryginy wyłącznie ze względu na stosowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych, ale w większości przypadków rozpoczęcia lub zakończenia stosowania hormonalnych produktów antykoncepcyjnych konieczne będzie zwiększenie lub zmniejszenie podtrzymującej dawki lamotryginy. Niemniej jednak STAWOCZO zalecam skonsultować decyzję ze specjalistą z dziedziny psychiatrii ew medycyny rodzinnej, ponieważ Ci lekarze mają z pewnością największą styczność z takimi zdarzeniami medycznymi. Pozdrawiam

  • Na diagnozę składa się całość obrazu klinicznego tzn. wywiad oraz badanie fizykalne wraz z badaniami laboratoryjnymi. Na podstawie samych wyników badań laboratoryjnych nie należy opierać diagnozy. Obniżony poziom amylazy we krwi obwodowej może być wynikiem działania niektórych leków. Pojedynczy wynik nie wnosi wiele do diagnostyki.

  • Jednymi z najczęstszych przyczyn zaburzeń w węchu mogą pojawić się w chorobach laryngologicznych, chorobach infekcyjnych czy alergologicznych (na skutek upośledzenia drożności kanałów nosowych) mogą (wraz z zaburzeniami smaku) wystąpić jako długoterminowe powikłania postcovidowe. Zalecam konsultację u lekarza POZ oraz laryngologa.

  • Wynik amylazy poniżej zakresu referencyjnego może wskazywać na działania uboczne niektórych leków - sam pojedynczy wynik nie jest kryterium diagnostycznym, należy poszerzyć go o wywiad oraz badanie fizykalne i ew. dodatkowe bad. laboratoryjne/obrazowe. Zalecam diagnostykę w ramach POZ.

  • Zaparcia 2024-10-01

    Dzień dobry, zalecam udać się do lekarza POZ w celu pełnego zbadania fizykalnego oraz zebrania obszernego wywiadu. Utrzymujące się zaparcia mogą mieć różną przyczynę - mechaniczną, nie mechaniczną, jatrogenną i inne, w zależności od wieku, płci, chorób i objawów towarzyszących.

  • Dzień dobry, zalecam zgłoszenie się do lekarza POZ celem zebrania pełnego wywiadu chorobowego oraz wykonania podstawowych badań fizykalnych, w tym neurologicznych. Zalecam ustalić z lekarzem POZ plan leczenia, uwzględniając konsultację neurologiczną, kardiologiczną i ew. psychiatryczną.

  • Dzień dobry, zalecam konsultację u lekarza POZ z pełnym zebraniem wywiadu oraz zbadaniem fizykalnym. Można poszerzyć o badania dodatkowe np. badania laboratoryjne morfologia z rozmazem, OB, CRP, ALT, AST, GGTP, PA.

  • Przede wszystkim zalecam diagnostykę bólu głowy u lekarza POZ i/lub neurologa, w szczególności, gdy ból utrzymuje się codziennie przez 8tygodni - to powinna być pierwszorzędowa sprawa, którą Pan/Pani się powinien/powinna zająć. Co do przyjmowania leku - wszystko zależy jak Pan/Pani się czuje. Dawka 1g paracetamolu dziennie sama w sobie nie jest toksyczna, jednak w przypadku długotrwałego nastawienia na działający czynnik, należy udać się do lekarza POZ celem zebrania wywiadu o aktualnych dolegliwościach oraz zbadania fizykalnego i ew. poszerzenia o bad. lab. ALT, AST, morfologia, bad. ogólne moczu, kreatynina.

  • Dzień dobry, spożywanie 1 filiżanki kawy dziennie (świeżo mielonej, NIE rozpuszczalnej) samo w sobie nie stanowi dużego kryterium diagnostycznego w przypadku uzależnienia. Istnieje szereg badań naukowych, które potwierdzają korzyści dla zdrowia w zakresie chorób sercowo-naczyniowych, metabolicznych i innych (nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, hipercholesterolemia, cukrzyca itp), po spożyciu 1 - 2 filiżanek kawy dziennie. Niemniej jednak są pewne grupy ludzi, u których kawa może być przeciwwskazana np. w przypadku niestabilnych arytmii, otyłości i itp. W celu poszerzenia wiedzy z tego tematu zachęcam do przeczytania poniższych artykułów: https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10262944/ https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8066601/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34455881/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29167102/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28675917/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36769029/

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
  • Udostępnij profil: