1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli odmładzanie poprzez stymulowanie kolagenu

Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli odmładzanie poprzez stymulowanie kolagenu

Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli odmładzanie poprzez stymulowanie kolagenu
Starzenie się skóry wynika m.in. osłabienia włókien kolagenowych, które tworzą jej wewnętrzny stelaż. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej opierają się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, które przyczyniają się do wzmożonej produkcji kolagenu. Radiofrekwencja mikroigłowa robi to z podwójną siłą – poprzez iniekcję oraz poprzez emisję fal radiowych. Dzięki temu efekt liftingu jest szybko widoczny i utrzymuje się przez długi czas.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jest to rodzaj termoliftingu, który polega na jednoczesnej iniekcji i podgrzaniu skóry. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, podczas tego zabiegu odmładzającego skóra stymulowana jest na wielu poziomach, co przyczynia się do jej kompleksowej regeneracji i odmłodzenia. Możliwe jest to dzięki bezpośredniemu działaniu fali elektromagnetycznej na głębokie warstwy skóry.

Jak radiofrekwencja mikroigłowa działa na skórę?

Radiofrekwencja mikroigłowa wiąże się z niewielkim uczuciem dyskomfortu, co jest minimalizowane dzięki zastosowaniu znieczulenia. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Procedura polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia wyposażonego w sterylne igły, które działają na głębokości od 0,1 do 3,5 mm. Zaczerwienie skóry, które jest naturalną konsekwencją zabiegów iniekcyjnych, utrzymuje się przez kilka dni i nie wymaga rezygnowania z codziennej aktywności.

Igły tworzą mikroskopijne kanały, a fale radiowe podgrzewają tkankę, dzięki czemu podczas RF mikroigłowej dochodzi do intensywnego pobudzania produkcji kolagenu w skórze, czego efektem jest zagęszczenie i wzmocnienie tkanki. Wysoka temperatura przyczynia się do obkurczenia osłabionych włókien kolagenowych i do produkcji nowego kolagenu. Sama iniekcja pobudza też procesy naprawcze w skórze i naskórku. Dodatkowo termolifting zwiększa zdolność skóry do absorpcji składników aktywnych, znajdujących się w kosmetykach.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Głównym zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej jest lifting twarzy. Procedura ta prowadzi do skutecznego spowolnienia procesu starzenia się skóry oraz redukcji jego typowych oznak, takich jak zmarszczki, nieregularny owal twarzy czy opadające policzki. RF mikroigłową można też połączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej w celu spotęgowania i przyspieszenia efektów, np. z laserowym odmładzaniem twarzy.

Dzięki zróżnicowanej głębokości działania, zabieg ten można przeprowadzić na różnych obszarach ciała, nie tylko na twarzy. Radiofrekwencja mikroigłowa to skuteczna metoda redukcji różnych problemów skórnych, m.in.:

  • utraty jędrności skóry,
  • blizn,
  • rozstępów,
  • przebarwień,
  • rozszerzonych porów,
  • cellulitu,
  • nadpotliwości.

Pełne efekty radiofrekwencji mikroigłowej nie są widoczne od razu. Poprawa kondycji skóry zauważalna kilka dni po zabiegu nie jest ostateczna. Optymalne rezultaty pojawiają się dopiero po kilku tygodniach. Związane jest to z tym, że zainicjowana podczas termoliftingu synteza kolagenu, jest zabiegiem, wymagającym czasu. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się wykonanie serii 3–5 zabiegów. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz medycyny estetycznej. Po upływie kilku miesięcy możliwe jest wykonanie tzw. zabiegu przypominającego, który pozwala przedłużyć efekty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

  • Udostępnij artykuł: