1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Odgrzybianie organizmu – jak skutecznie oczyścić swoje ciało?

Odgrzybianie organizmu – jak skutecznie oczyścić swoje ciało?

Uzależnienie od alkoholu to poważny problem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i ignorują swoje problemy, co może prowadzić do dalszych konsekwencji, takich jak problemy zdrowotne, relacyjne i finansowe. Jednakże, leczenie uzależnienia od alkoholu jest możliwe i wiele osób udaje się z niego wyjść całkowicie wolnych od uzależnienia. Leczenie uzależnienia od alkoholu jest procesem wieloetapowym, który zależy od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Pierwszym krokiem jest uzyskanie pomocy specjalisty – psychologa lub terapeuty zajmującego się leczeniem uzależnień. W czasie rozmów z pacjentem specjalista wyjaśnia, jakie są przyczyny uzależnienia od alkoholu i jakie są sposoby walki z nim. Następnie ustalany jest plan terapeutyczny, który dostosowany jest do potrzeb i możliwości pacjenta.

 Co sprzyja wystąpieniu kandydozy w organizmie?

Rozwojowi grzybów w organizmie sprzyjają różne czynniki, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Kandydozie sprzyja przyjmowanie antybiotyków i innych leków, ale także takie czynniki jak: narażenie na wdychanie z zagrzybionego powietrza z klimatyzacji (na przykład w samochodzie) czy bliski kontakt z naszymi zwierzakami, poprzez na przykład całowanie ich w pyszczek. Niestety, nasi czworonożni przyjaciele mogą przynosić bakterie w postaci grzybów.

Czas trwania zagrzybienia organizmu może być bardzo różny, ponieważ niełatwo jest rozpoznać symptomy tego zjawiska. Profilaktycznie możemy przyjmować wyciąg z czosnku niedźwiedziego, który dostępny jest na stronie https://www.izielnik.pl/naturalne-suplementy-na-odgrzybianie-organizmu. To naprawdę skuteczne terapia, a nie zawsze stosowanie naturalnego czosnku jest tak skuteczne jak przyjmowanie preparatów z jego ekstraktem z uwagi na to, że kapsułki na odgrzybianie organizmu zawierają inne jeszcze składniki, pomocne w tej przypadłości.

Rozwojowi grzybów w organizmie sprzyja także niewłaściwa dieta. Jeżeli już występuje u nas kandydoza to będzie jej sprzyjało jedzenie produktów wytwarzanych z białej mąki, białego cukru, innych słodyczy, takich jak: miód, różnego rodzaju batony, ale także chipsy i ogólnie opisywane jako niezdrowe jedzenie (w tym fast foody).

Jak poradzić sobie z zagrzybionym organizmem?

Grzybica ogólnoustrojowa pojawia się niepytana, ale można sobie z nią poradzić! Czas trwania odgrzybiania organizmu może być różny, w zależności od naszej ogólnej kondycji zdrowotnej oraz tego, w jaki sposób podejdziemy do leczenia kandydozy.

Powinniśmy zwrócić uwagę na pierwsze objawy zagrzybienia organizmu i od razu podjąć działanie. Jakie działanie? Po pierwsze powinniśmy zmienić dietę oraz włączyć suplementy i leki. Bardzo skutecznym lekarstwem na kandydozę są preparaty z wyciągiem z czosnku niedźwiedziego wraz z innymi dodatkami, takimi jak witaminy A, K czy D.

Nie ma się także co oszukiwać – trzeba zmienić dietę! Białe pieczywo i mąki oraz przetworzoną żywność zamienić na Jedzenie przygotowywane przez nas samych, z dobrych jakościowo produktów, niezawierających zbyt wiele cukru. Takie dwutorowe działanie z pewnością przyniesie zamierzony efekt czyli pozbycie się kandydozy.

  • Udostępnij artykuł: