1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Czy wegańskie suplementy są równie skuteczne jak tradycyjne?

Czy wegańskie suplementy są równie skuteczne jak tradycyjne?

Czy wegańskie suplementy są równie skuteczne jak tradycyjne?

Wegańskie suplementy diety z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Z założenia, są przeznaczone dla osób będących na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Okazuje się jednak, że wegańska suplementacja świetnie sprawdzi się także w przypadku pozostałych osób, w tym także tych, w których diecie gości mięso i produkty pochodzenia odzwierzęcego. Wegańskie suplementy są bowiem równie skuteczne (a często także bardziej!), co te tradycyjne, a ich włączenie do codziennej diety może zapewnić nam sporo korzyści. Jakich – dowiedz się z artykułu!

Czym są wegańskie suplementy diety? Czym różnią się od „tradycyjnych”?

Wegańskie suplementy diety, jak sama nazwa wskazuje, są produktami pozbawionymi składników pochodzenia odzwierzęcego. Ich głównym zadaniem jest dostarczenie cennych składników odżywczych dla organizmów osób, których dieta jest uboga w białko zwierzęce. Są to głównie ludzie, którzy ze względów zdrowotnych lub ideologicznych zrezygnowały ze spożywania mięsa, nabiału, jajek i pozostałych produktów zawierających w swoim składzie białko zwierzęce.

Jako że aminokwasy pełnią bardzo istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka, weganie i wegetarianie są szczególnie narażeni na ich niedobory, w tym szczególnie tzw. aminokwasów egzogennych, które muszą być koniecznie dostarczone wraz z pokarmem. Specjalnie z myślą o ich potrzebach, powstały wegańskie odżywki białkowe, które uzupełniają niedobory aminokwasów znacznie lepiej i skuteczniej niż naturalne, roślinne produkty spożywcze.

Wegańskie suplementy diety to jednak nie tylko odzywki białkowe, ale także szereg innych produktów z szeroko pojętej kategorii wellness. Ich zróżnicowany skład oraz zastosowanie sprawia, że każdy znajdzie wśród nich produkt warty zainteresowania. Wegańskie suplementy diety będą cennym uzupełnieniem diety dla osób, które chcą od wewnątrz poprawić wygląd i stan swojej skóry, włosów i paznokci, poszukują naturalnego wsparcia w zasypianiu, chcą spowolnić naturalne procesy starzenia się ich organizmu, poprawić pamięć i koncentrację oraz polepszyć swoje codzienne samopoczucie w sposób zgodny z naturą.

Zobacz ofertę wegańskich suplementów diety dostępnych w sklepie z kosmetykami clean beauty i suplementami welness: The Silencio

Wegańskie suplementy diety – dla kogo są przeznaczone?

Wegańskie suplementy diety nie są przeznaczone do spożycia tylko przez wegan i wegetarian! Korzyści z ich regularnego stosowania odczują bowiem także ludzie cierpiący na alergie pokarmowe (w tym m. in. na nietolerancję laktozy i glutenu). Wegańskie suplementy diety będą doskonałym wyborem dla osób, które stawiają na naturalną, zgodną z nurtem clean beauty pielęgnację, która opiera się na naturalnych, ekologicznych składnikach o potwierdzonej naukowo skuteczności działania, wzbogaconych o biotechnologiczne odkrycia ostatnich lat.

Wegańskie suplementy diety pozwalają na wdrożenie holistycznej dbałości o swoje ciało i umysł. Są bogate w cenne dla naszego organizmu składniki, w tym także takie, których próżno szukać w klasycznych suplementach. Produkty z tej kategorii pozwalają na wzbogacenie codziennej diety w cenne składniki odżywcze oraz zadbanie o organizm w pełni naturalny sposób. Jako że wegańskie suplementy posiadają czysty skład, pozbawiony nie tylko składników pochodzenia odzwierzęcego, ale także GMO, metali ciężkich czy innych kontrowersyjnych dodatków, ich stosowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i przynosi same korzyści.

Przykłady produktów z kategorii wegańskich suplementów diety

Wegańskie suplementy diety to zróżnicowana kategoria produktów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz popularnych odżywek białkowych, w ofercie dostępne są także między innymi:

  • suplementy z witaminami i minerałami, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka,
  • preparaty na poprawę trawienia, w tym enzymy trawienne oraz błonnik pokarmowy,
  • produkty na poprawę wyglądu i kondycji skóry, włosów i paznokci, w tym m.in. kolagen roślinny, kwas hialuronowy, witamina C i witamina E,
  • naturalne preparaty na poprawę jakości snu, w tym melatonina,
  • preparaty na poprawę funkcji poznawczych, w tym suplementy z omega-3, kofeiną, ginkgo biloba i innymi składnikami wpływającymi na naszą pamięć i koncentrację.

Gdzie kupić wegańskie suplementy diety

Wegańskie suplementy diety można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Obecnie istnieje wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży produktów dla wegan i wegetarian, w których można znaleźć bogaty wybór suplementów diety. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość produktów oraz na renomę sklepu, w którym dokonujemy zakupów. Przed zakupem warto również skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby wybrać suplementy odpowiednie dla naszych potrzeb i zapobiec potencjalnym skutkom ubocznym.

  • Udostępnij artykuł: