1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Zmiany w MRI głowy – czy powinnam się martwić?

Data dodania:

Witam serdecznie. 19 stycznia miałam wykonywany rezonans magnetyczny głowy ze względu na to, że trzy lata temu znaleziono u mnie przypadkowo torbiel szyszynki. Neurolog zalecił, aby skontrolować wcześniejszy MRI – stąd jego powtórzenie. Otrzymałam już wynik.

Cytuję:
„W szyszynce widoczna jest torbielowata zmiana ogniskowa o wym. 12x11x9 (wcześniejszy wynik 17x12x11) z przegrodami zewnętrznymi. Po podaniu środka kontrastowego ściany oraz przegrody opisywanego ogniska ulegają odcinkowemu wzmocnieniu.
W istocie białej podkorowej lewego płata czołowego dwa drobne ognisko hyperintensywne w sekwencji FLAIR (lekarz dołączył dopisek zmiany naczyniopochodne ze znakiem zapytania). Poza tym mózgowie i przestrzenie płynowe bez zmian patologicznych. Układ komorowy symetyczny, nieprzemieszczony, nieposzerzony. Badanie angio-MR nie uwidoczniło ewidentnych zmian radiologicznych naczyń tętniczych koła Willisa oraz malformacji naczyniowych śródmózgowych. Rdzeń kręgowy w zakresie objętym badaniem bez ognisk patologicznego sygnału.”

Konsultację z lekarzem neurologiem mam dopiero za dwa tygodnie, ponieważ jest na urlopie i nie jest w stanie wcześniej mnie przyjąć. W okolicach mojego miejsca zamieszkania – podobny czas oczekiwania na wizytę. Zaniepokoił mnie fakt zmian w płacie czołowym i choć nigdy nie szukam pomocy na forach – dziś jestem zmuszona, ze względu na psychiczny spokój. Pocieszył mnie jedynie fakt, że moja torbiel szyszynki jako tako maleje. Jestem osobą, która bardzo przejmuje się swoim zdrowiem i każde odchylenie jest dla mnie ciosem – od razu się denerwuję i przejmuję stanem mojego zdrowia. Dodam, że mam 26 lat, leczę niedoczynność tarczycy (Letrox 75 1x dziennie) oraz epilepsję (Vetira 500 2x dziennie). Rok temu w styczniu przeszłam COVID-19, dość lekko, zwykłe przeziębienie z utratą węchu i smaku. Pojawiają się epizody ataków paniki, jednak korzystam z pomocy psychologa i potrafię nad nimi panować. Lekarz rodzinny poinformował mnie tylko, że takie ogniska mogą być normalne, mogłam się z nimi urodzić i nie powinnam sobie zawracać nimi głowy. Mimo tego, poprosiła, abym wszystko skonsultowała z lekarzem neurologiem. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i opinię lekarza, która pozwoli mi dziś zasnąć bez stresu. Dziękuję.

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia