1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Zawroty głowy niewiadomego pochodzenia

Data dodania:

Dzień dobry,

Jestem mężczyzną, wiek: 19 lat.
Od początku kwietnia br., (tj. od ponad dwóch miesięcy) mam problem z praktycznie ciągłymi lewostronnymi zawrotami głowy, nie łączącymi się jednak z utratą równowagi, wirowaniem otoczenia itd. Ponadto na jednej z żył na czole (nieco powyżej lewego oka) zauważyłem przy dotykaniu pewne zgrubienie, być może tamujące dopływ krwi do mózgu (nie mam na to żadnych pewnych dowodów, ponieważ badania o których wspomnę później nie wskazywały konkretnej diagnozy). Czasami też zauważam lekkie pieczenie i łzawienie z lewego oka, zazwyczaj trwające do kilku-kilkunastu minut.
W związku z wymienionymi dolegliwościami pod koniec kwietnia zgłosiłem się do ortopedy, szukając przyczyny objawów w zwyrodnieniu kręgosłupa szyjnego. Na wykonanym kilka dni później rentgenie w/w części pleców widoczne były zmiany w położeniu kręgów (ich zbliżenie), jednak na wizycie kontrolnej powiedziano mi, że z pewnością nie są one odpowiedzialne za zawroty głowy i doradzono konsultację z neurologiem – tak też zrobiłem.
Lekarz na wstępie wypisał mi skierowanie na rezonans magnetyczny głowy i zaprosił do siebie po otrzymaniu wyniku.
Obraz wraz z opisem otrzymałem w II połowie maja, na jego omówienie natomiast udałem się w ostatni poniedziałek (13.06). Wniosek z rozmowy był prosty – nie ma potrzeby kontynuowania wizyt neurologicznych, ponieważ w badaniu nie zauważono większych nieprawidłowości.
Ostatnim krokiem na jaki się dotychczas (dzisiaj) zdecydowałem było zrobienie USG tętnicy szyjnej w celu sprawdzenia tempa przepływu krwi w jej okolicach. Jak łatwo się domyślić, tak samo, jak w poprzednich przypadkach, nie stwierdzono żadnych odchyleń od normy.
Stąd moje pytanie – w jaki sposób mam dalej postępować, żeby wreszcie dotrzeć do źródła problemu i ew. zacząć leczenie?

Z góry dziękuję za pomoc

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia
[]