1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Ucisk i żółty stolec

Data dodania:

Dzień dobry. Od około pół roku odczuwam delikatny ucisk pod mostkiem, który czasami przechodzi w okolice wątroby lub śledziony. Dodatkowo mam problemy z zgagą, kwaśnymi odbiciami oraz czasami pojawia się żółty stolec (ostatnio był jakieś 3-4 tygodnie temu). Czasami pojawia się śluz po defekacji, lecz według proktologa to wynika z hemoroidów. Ostatnio też zauważyłem, że spadł mi apetyt. Dalej jest sporo, lecz niestety nie odczuwam głodu tak jak wcześniej.
Badania gastroskopowe stwierdziły gastropatie rumieńcową. Test na Helicobacter był ujemny. Badania USG nie wykryły niczego (lekarz jedynie stwierdził, że wątroba jest lekko przesunięta). Uzyskałem również wyniki w normie z następujących testów: CRP (2 razy), amylaza, lipaza, odczynu bierackiego, CEA, CA-19,9, ALT, ASP. Otrzymałem też wynik ujemny z testu na krew w stolcu. Jedynie poziom leukocytów był obniżony (badanie było powtarzane).
Nie mam objawów żółtaczki, wydalam stolec przynajmniej raz dziennie (choć czasami z utrudnieniami).
Chciałbym zapytać, czy opisane objawy mogą świadczyć o jakieś poważnej chorobie oraz jakie badania mógłby je wykluczyć? Czy te objawy mogą być powiązane z wspomnianą gastropatią (np. brak łaknienia)?

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia