1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Poważne zaburzenia pamięci, koncentrcji poczucie zdenerwowania

Data dodania:

Dzień dobry.
Już od lat zmagam się z problemami z koncentracją oraz zapamiętywaniem, jednak w ciągu ostatniego roku problem stał się ogromny. Dramatycznie spadł poziom koncentracji, nie potrafię się skupić na prostych zadaniach, czytając książkę po paru zdaniach łapie się na uciekaniu w rozmyślanie i tak naprawdę nie potrafię powtórzyć nawet w przybliżeniu o czym przeczytałem, gdy mam coś ważnego do sprawdzenia w internecie , gdy tylko wejdę w przeglądarkę i spostrzegam rzecz która mnie zainteresuje ( interesuje się ogromem rzeczy ) potrafię kliknąć w artykuł i już po chwili nie pamiętam co właściwie miałem sprawdzić. W ostatnim czasie bardzo łatwo się zniechęcam, stresuję rzeczami które do nie dawna były codziennością, spotkania z klientami czy nawet znajomymi stresują mnie jak gdybym miał iść z nimi walczyć.
W zeszłym roku skierowano mnie do lekarza ( niestety nie pamiętam specjalizacji…) w celu zbadania pamięci i koncentracji – wynik ponad normę, jednak odbywający się w warunkach „laboratoryjnych” a nie „życiowych” – w czym upatruję dobry wynik.
Mam ogromny problem z nauką obcych języków, mam jakby problem z znalezieniem w głowie technicznych określeń których używałem już setki razy w przeszłości.
Zdarza się że muszę się zastanowić, czy ważne rzeczy w moim życiu, które miały miejsce dosłownie kilka miesięcy wstecz na pewno miały miejsce ( 3 miesiące temu miałem wypadek, a ostatnio zapytany o niego odpowiedziałem – jaki wypadek? ).
Jestem przekonany że mówiłem komuś pewne rzeczy na przestrzeni tygodni, a okazuje się że dana osoba nic o tym nie wie…
Problemy gównie z pamięcią krótkotrwałą ale zdarzają się również wpadki z faktami z dzieciństwa.
Dodatkowo jestem rozdrażniony , łatwo się denerwuje ale nie wpadam w panikę.
Właściwie nie piję alkoholu , nie palę tytoniu, zero kawy, natomiast trudno obejść mi się bez słodkiego – wręcz mogę nazwać to formą uzależnienia.
Jestem mężczyzną, mam 36 lat , szczupły, generalnie nie choruje , natomiast lekko przeszedłem 2 razy covid na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy ( po pierwszym zachorowaniu pamięć i koncentracja znacznie gorzej niż dziś ).
Lekarz rodzinny rozkłada ręce, poza bardzo niskimi poziomami tłuszczów wyniki krwi właściwie wzorowe.

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia