1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. NOP – dziwne zmiany na skórze, paznokciach

Data dodania:

Dzień dobry, w maju szczepiłem się poraz pierwszy. W ciągu 2-3 tygodni od szczepienia przytyłem 10kg (mimo, że mój styl życia zmienił się na bardziej aktywny), pojawiły się zmiany na skórze – wewnętrznych stronach ud, oraz w okolicy pachwin, łączące się nad przyrodzeniem. Wstępna diagnoza – grzybica. Przez 3 tygodnie zażywałem leki przeciw grzybicze, oraz smarowałem przepisanymi maściami. Zmiany na skórze zaczęły znikać, ale nagle, w ciągu kilku dni pojawiły się w wielu miejscach na głowie. Kolejna diagnoza – łuszczyca. Po 3 dniach (nie zdążyłem wykupić lekarstw – były na zamówienie), zmiany zaczęły znikać.

Tydzień temu, w piątek przyjąłem dawkę przypominająca i pisząc ten post zmiany pojawiają się wszędzie. Na głowie, plecach, stopach, pachwinach, w okolicy przysadki członka. Oprócz tego, w ciągu ostatnich 24h zaczęły się pojawiać zmiany na paznokciach – wyglada to tak, jakbym miejscowo podważył paznokieć. Najgorszą z dolegliwości jest ból i krwawienie podczas korzystania z toalety.

Miałem wykonane badania krwi, wszystko jest w normie.

Nie mam już pojęcia co robić. Mam niecałe 30 lat, jestem blady, zmęczony i mam wrażenie, że nie ma znaczenia czy idę prywatnie, czy na NFZ – wszystkie diagnozy są stawiane z powietrza.

Czy ktoś z Państwa może coś doradzić, polecić?
W poniedziałek planuje poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do szpitala licząc, że w końcu uda się postawić diagnozę…

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia