1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Niezdiagnozowane zmiany na prąciu

Data dodania:

Dzień dobry,

Kieruje swoje pytanie tutaj bo tracę już nadzieję na powrót do zdrowia. Mam 26 lat i od dłuższego czasu borykam się z uciążliwym problemem, mianowicie zmianami na prąciu.
Zmiany występują de facto od 2018 roku jako efekt powikłań po zastosowaniu miejscowo Neomycyny po zabiegu (modelowanie wędzidełka i napletka). Po zastosowaniu Neomycyny prawdopodobnie doszło do zakażenia grzybiczego lub jakieś reakcji alergicznej, w kilku miejscach pojawiły się czerwone plamy na prąciu. Początkowo dostałem jakiś steryd w maści (niestety nie pamiętam już nazwy), który najpierw złagodził objawy by następnie po po około tygodniu pogorszyć sprawę. Branie sterydu zakończyło się fatalnie, z członka zaczęła schodzić skóra, pojawiły się bolące rany [zdjęcie 1]. Sytuację wyleczyłem okładami z Borasolu. Później leczony byłem różnymi lekami przeciwgrzybiczymi (Itrax, Flucofast, Terbinafina, Travogen), co w jakimś stopniu pomogło jednak, nigdy nie doszło do pełnego wyleczenia. Około pół roku po ferelnej sytuacji ze sterydem doszło do kolejnego zaostrzenia [zdjęcie 2]. Wtedy stosowałem przez dłuższy czas Flucofast, który również przynosił poprawę jednak w trakcie kuracji problem nawracał (również nie zauważyłem pełnego wyleczenia). Za namową lekarzy próbowałem ignorować problem, jednak mam podejrzenie, iż zaraziłem moją poprzednią partnerkę grzybicą, gdyż po stosunku bez zabezpieczenia doszło u niej do zakażenia grzybiczego. Wydaje mi się, iż problem zaczął się ostatnio nasilać (w szczególności zauważyłem pogorszenie we wrześniu [zdjęcie 3].
Obecnie schemat wygląda tak, że wstając rano członek wygląda zdrowo, problem nasila się pod wieczór, wtedy zauważam zaczerwienienie i występujące dziwne wybrzuszenia. Skóra wydaje się popękana, przeorana bruzdami. Około 3 miesiące temu robiłem badanie wymazowe na bakterie i grzyby, nie stwierdzono wzrostu grzybów drożdżopodobnych, zaś zdiagnozowano 2 bakterie (liczny wzrost) – Enterobacter cloacae i Klebiella oxytoca. Z nadzieją, że wreszcie udało się znaleźć przyczynę przyjmowałem przez 2 tygodnie Cipronex, niestety nie zauważyłem poprawy a wydawało mi się nawet, iż objawy nasiliły się w czasie leczenia. Obecnie odbijam się od lekarza do lekarza, gdyż wg lekarzy jestem zdrowy, i jedynie przypisywane są mi kolejne maści nawilżające.
Objawy nasilają się po stosunku seksualnym (w prezerwatywie), zauważyłem, że jedynie co mi pomaga to chodzenie z odsuniętym napletkiem, wtedy zaczerwienienie jest jakby mniejsze i nie występuje nieprzyjemny zapach. Ostatnimi czasy sporadycznie pojawia się przezroczysty wyciek z cewki, zazwyczaj z samego rana. W celu zwalczania grzybicy zrezygnowałem w całości z cukru i mącznych produktów, niestety nie widzę dużych rezultatów. Robiłem również badanie cukru we krwi w celu wyeliminowania cukrzycy – cukier w normie.
Boję się, że problem ten zniszczy mi życie. Kolejne zdjęcia to różne ujęcia prącia (nasilenie zmian występuje nieregularnie i z różną siłą), z czym zdjęcie 4 to stan w jakim znajduje się zazwyczaj z rana (wtedy wygląda jakby był zdrowy).

Bardzo proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić by uporać się z tym problemem.

Link ze zdjęciami:

View post on imgur.com

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia