1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Nagły wzrost ciśnienia po posiłku i ból głowy, drgawki.

Data dodania:

Problemy pojawiły się pod koniec kwietnia 2021. Zaczęło się od ostrego bólu brzucha oraz silnych skurczy w górnym odcinku brzucha.
Powyższy stan pogarszał się po posiłkach. Po konsultacji z gastroenterologiem wykonałam gastroskopię oraz test wodorowa-oddechowy w kierunku SIBO.
Gastroskopia nie wykazała nic, natomiast w teście wodorowo-oddechowym wykryto SIBO. Gastroenterolog zapisał Xifaxan na 14dni 2 tabletki x 3 razy dziennie oraz stosowanie diety lowFodmap przez około 6-8 tygodni.
Po zastosowaniu diety w około 1,5 miesiąca schudłam ok 3kg. W międzyczasie leczenia w czerwcu już zaczęły pojawiać się kolejne niepokojące objawy, które nigdy wcześniej się nie pojawiały.
Po moich obserwacjach objawy pojawiają się najcześciej po posiłku lecz nie zawsze. Po około 15-30 minutach od zjedzenia zaczynam w organizmie czuć silny niepokój ,lęk, przyspieszone bicie serca, kłucie serca, ból i duszność w klatce piersiowej i znaczne podwyższone ciśnienie krwi (jestem niskociśnieniowcem na co dzień mam ciśnienie 90/60) natomiast po posiłku ciśnienie wzrasta do ok 140/103. Czuję wtedy silny ból z tyłu głowy , jakby zaraz miała mi eksplodować, podwójne widzenie oraz silne drgawki całego ciała. Taki stan utrzymuje się średnio przez 1godzinę-1,5 godziny.
Na co dzień czuję się zmęczona, osłabiona, mam zaburzenia snu(potrafię się budzić po kilka razy w nocy) coraz częściej pojawiają się też ataki lęku, kłucia w okolicy serca. Dodam, że miałam konsultację z psychologiem pod katem nerwicy lekowej, ale Pani psycholog nie potwierdziła objawów nerwicy.

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia