1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Nagła zmiana zachowania rocznego dziecka

Data dodania:

Dzień dobry. Synek, 14 miesięcy, od niecałych dwóch tygodni zaczął zachowywać się inaczej. Do tej pory był lakomczuchem – zjadał wszystko ładnie z uśmiechem, na noc, przed snem – 21.00 – wypijał butlę mleka modyfikowanego 210 ml i zasypiał pomiędzy 21-22, spał prawie bez pobudek do 7 rano. Zdarzały mu się epizodyczne pobudki na kilka minut – dwa trzy jęknięcia i zasypiał znowu.

Od ok. Dwóch tygodni zmalał apetyt – nie zjada już porcji, marudzi przy jedzeniu, odmawia posiłków – nawet tych, które lubił. Przed snem albo w ogóle nie chce wypić butelki, albo wypije 60-90ml.

Do tego wybudza się w nocy – po pierwsze, po drugiej, ostatniej nocy po czwartej. Budzi się z krzykiem, histerycznym płaczem, nie daje się ukolysac. Czasem wypije wtedy znów 60-90 ml, czasem nie. Zmiana pieluchy też go nie uspokaja. Rzuca się w lozeczku, nie moze znaleźć swojego miejsca, przeciera oczka, kładzie sie i znów się podnosi.

Początkowo, dwa tygodnie temu pojawiła się gorączka, 38,5-39 stopni po trzech dniach delikatna wysypka – okazało się, że to tzw. Trzydniowka. Ale od objawow minął już tydzień, a zachowanie malucha nie uległo poprawie.
Zaczynamy się martwić tym stanem.

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia