1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Jak przygotować się do badania p transglutaminazie

Data dodania:

Witam. Od dłuższego czasu borykałem się z problemami neurologicznymi, stany depresyjne, problemy z koncentracją, utrata pamięci. Pogarszało mi się po posiłkach wysokogatunkowych. Zacząłem unikać glutenu i moje problemy minęły.
Wykonałem we własnym zakresie test PCR na obecność allelu HLADQ 2.2 / 2.5 / 8
Test wykazał obecność allelu HLADQ 2.5

Z wynikiem udalem się do lekarza rodzinnego który nawet nie znał tego badania. Poprosiłem go o jakies dodatkowe badanie zaproponował badanie z krwi p transglutaminazie tkankowej. Mówiłem mu że od trzech tygodni unikam glutenu.

W internecie przeczytałem jednak że test ten powinno wykonać się gdy spożywa się gluten w innym razie organizm nie wytwarza odpowiednich przeciwciał.

Wolałbym uniknąć spożywania glutenu bo czuję się po nim bardzo źle. Mam stany depresyjne, lękowe, zaburzenia pamięci, nie chcę mi się zwyczajnie żyć.

Chciałem zapytać czy wystarczy przed pobraniem krwi zjeść coś z glutenem by badanie było wiarygodne, czy jednak musiałbym gluten spożywać przez dłuższy okres czasu. Mój lekarz nie powiedział nic jak mam się do badania przygotować, nie wziął pod uwagę faktu że od trzech tygodni unikam glutenu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Dariusz

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia