1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Dziwna kreska w polu widzenia

Data dodania:

Dzień dobry,
Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że mam wadę wzroku (- 4 prawe oko, – 3,5 lewe) oraz astygmatyzm w prawym oku, noszę okulary. Jestem młodą osobą.

Bardzo proszę o przeczytanie całości, rozpisałam się, ale jestem trochę zaniepokojona.

Problem pojawił się tego lata, pierwszy raz po jeździe samochodem w słońcu nagle zauważyłam nitkę w polu widzenia, która była półprzezroczysta i znikała gdy nie mrugałam i patrzyłam w jeden punkt. Pojawiała się po przeniesieniu wzroku. Po zamknięciu oczu również ją widziałam (jasna zielonkawa), ale stopniowo znikała całkowicie, jednak gdy otwierałam oczy znowu się pojawiała. Zniknęła po jakiś 4 godzinach i nie przejęłabym się tym wcale gdyby problem nie pojawił się 2 tygodnie później (wtedy kreska zniknęła po przespanej nocy) i kolejny raz dzisiaj miałam ją cały dzień, a pojawiła się po intensywnym wpatrywaniu w ekran laptopa. Zniknęła wieczorem gdy zrobiło się ciemno.

Zauważyłam, że pojawia się zawsze w godzinach słonecznych. Wiosną zmieniłam oprawki na cienkie, metalowe i ta nitka ma prawie kształt dolnej krawędzi oprawek. Może to ta oprawka tak odbija światło?

Bardzo proszę o pomoc.

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia
[]