1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Doppler kończyn dolnych

Data dodania:

Proszę o interpretację wyniku usg Doppler.
Badaniem objęto żyły układu głębokiego kończyn dolnych:udowe wspólne,udowe,żyły podkolanowe,piszczelowe przednie,piszczelowe tylne,żyły strzałkowe oraz żyły układu powierzchownego:żyłę odpiszczelową i odstrzałkową z oceną ich ujść.

W obrębie układu głębokiego skrzeplin oraz zmian o charakterze pozakrzepowym nie stwierdza się.Zaznaczone cechy niewydolności zastawkowej w prawej żyle podkolanowej powyżej ujścia żyły odstrzałkowej. Poza tym aparat zastawkowy układów głębokich sprawny.

Ujścia żył odpiszczelowej obustronnie i odstrzałkowej lewej wydolne.Nieliczne żylakowate poszerzenia na przedniej powierzchni podudzia prawego zasilane przez perforator w 1/2 długości podudza.Lewa żyła odpiszczelowa w środkowej części uda ma zdwojony pień. Ten położony powierzchownie jest niewydolny.Pień prawej żyły odstrzałkowej poszerzony z cechami niewydolności II stopnia łącznie z ujściem które znajduje się ok. 2cm powyżej linii stawu kolanowego.Prawa żyła odstrzałkowa od strony przyśrodkowej oddaje poszerzoną niewydolną gałąź łączącą w obrębie której widoczne są nieliczne,pozakrzepowe zwłóknienia. Poza tym cech niewydolności w obrębie głównych pni żylnych układów powierzchownych nie stwierdza się.

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia