1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Biegunka po serze i nietolerancje

Data dodania:

Dzień dobry. Mój narzeczony ma dziwną przypadłość jelitowa. Prawie codziennie ma biegunki przeplatane raz na jakiś czas z obstrukcją (ze zdecydowaną przewagą pierwszego)i to od lat. Miewa lekkie stany podgorączkowe wieczorami przez to i bardzo się męczy.

Dziwna sprawę ma z serem żółtym. Jeżeli zje ser żółty gouda ementaler czy inny zawsze ma ostra biegunkę (nie ma jej po mleku, serze białym, parmezanie czy innych). Ale jeśli taki ser gouda wyjmie z lodówki i zostawi na minimum 2 godziny tak, żeby ser zrobił się mokry lub podsuszony (teoretycznie nieświeży już) to może zjeść i nic mu się nie dzieje. Jest pół Włochem więc to dosc zabawne że wlasnie na ser żółty tak reaguje. Lekarze się dziwią temu zjawisku, ale potwierdzam że tak zawsze rzeczywiście jest. Czy Państwo mają jakikolwiek pomysł na wyjasnie z czego się to może brać, być może to nietolerancja czegoś konkretnego?

Chciałabym mu zrobić testy na nietolerancje pokarmowe ale czytałam że te „zależne od IG” których pełno, nie są wiarygodne i często wykazują alergię na gluten czy laktozę, choć człowiek jej nie ma. Jakie więc badania na nietolerancje powinnam wybrać?

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia