1. Home
  2. Forum Zdrowia
  3. Asymetria źrenicy u 7ms niemowlaka

Data dodania:

Dobry wieczór,
piszę do Państwa, z nadzieja na uzyskanie porady jakie odpowiednie kroki podjąć, aby dobrze zdiagnozować problem u mojej córeczki.
Niedawno zauważyłam, że źrenice w oczach córki różnią się wielkością. Być może, wcześniej nie zauważyłam tego, ponieważ niemowlę nie łapało tak długiego kontaktu wzrokowego.
Z początku pomyślałam, ze mógł być to skutek upadku z łóżka – ok. 1 ms temu. Wówczas, tego dnia bacznie obserwowałam corke i nic niepokojącego nie zauważyłam. Dlatego sprawdziłam galerie zdjęć. I teraz kiedy wiem, ze ta różnica jest, to wyraźnie potwierdzają ja zdjecia długo przed upadkiem i z tego co zaobserwowałam mała ma taką anomalie od pierwszych dni.
Corka niestety urodziła się przy użyciu próżnociągu, było to konieczne ponieważ akcja serca ustawała. Z początku malutka nie płakała, nie ruszała się , ale na szczęście po chwili było wszystko okej – dostała 9/10.
Trzy dni później robiono jej usg przezciemiączkowe i wszystko podobno wyszło bez zarzutów.
Pierwsze 1,5 tyg były spokojne , następnie nocne płacze (prawdopodobnie kolki) do ok 3,5 miesiąca . Wizyta u fizjoterapeuty potwierdziła wzmożone napięcie mięśniowe , ćwiczyliśmy je – była delikatna różnica między lewa a prawa strona . Lewa była troszkę aktywniejsza . Z tym także sobie poradziliśmy. Córeczka ma 7 miesięcy i wszystko jest super .
Już dawno zauważyłam u córki nierówność główki, jakby jedna ze stron jest bardziej wypukła nad uchem . Pediatra nas uspokoiła, ze to normalne. Lecz teraz kiedy zauważyłam problem w źrenicach , bardzo się martwię, ze może to mieć związek z vecum, a przy tym jakieś przykre konsekwencje.
Bardzo proszę o porady specjalistów , co w tej sytuacji najlepiej zrobić , jakie podjąć kroki?
Jutro mam zamiar dzwonić do przychodni i umówić się do lekarza rodzinnego, ale boje się znów usłyszeć, ze to normalne.
Dostałam informacje od znajomych, ze w przypadku takiego porodu zawsze konieczne jest kolejne usg potwierdzające po jakimś czasie ( ja takiej informacji od lekarzy nie uzyskałam) . Polecono mi również wizytę u osteopaty , fizjoterapeuty i okulisty .

Z góry bardzo dziękuje za każda cenna poradę.

Uzyskaj odpowiedź i opinię

Zadaj pytanie i otrzymaj bezpłatną odpowiedź lekarza

Masz pytanie dotyczące zdrowia, choroby lub innego problemu, zostaw pytanie BEZPŁATNIE dla lekarzy na forum zdrowia

Formularz zdrowia
[]