1. Home
  2. Artykuły lekarzy
  3. Plastyka brzucha sposobem na płaski brzuch

Plastyka brzucha sposobem na płaski brzuch

Modelowanie sylwetki za pomocą diety i ćwiczeń nie zawsze przynosi upragnione rezultaty. Bardzo często tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy brzucha, mimo wysiłków, uporczywie nie chce zniknąć. Osoby, które nie są w stanie zaakceptować takiego stanu rzeczy, mogą poddać się zabiegom z zakresu chirurgii lub medycyny estetycznej. Choć plastyka brzucha cieszy się dużą popularnością, coraz powszechniejsze stają się metody modelowania sylwetki w gabinetach medycyny estetycznej. Czym różnią się poszczególne technologie?

Plastyka brzucha a zabiegi medycyny estetycznej

Plastyka brzucha przeprowadzana jest przez lekarzy chirurgów i polega na inwazyjnym usunięciu tkanek tłuszczowych. Pacjent pozostaje na 2-3 dni w szpitalu, po czym czeka go kilkutygodniowy okres rekonwalescencji. Z kolei medycyna estetyczna oferuje zarówno te zabiegi, które nie pozwalają od razu wrócić do codziennych obowiązków, jak i metody, dzięki którym pacjent może normalnie funkcjonować bezpośrednio po zabiegu. Jeśli więc pacjentowi zależy na płaskim brzuchu bez skalpela, lipoliza, sculpting, endermologia czy kriolipoliza będą zalecanymi zabiegami.

Na czym polega lipoliza?

Lipoliza to mało inwazyjny zabieg, podczas którego lekarz podaje podskórnie preparat o działaniu rozpuszczającym tłuszcz. Miejscowa iniekcja substancji pozwala uzyskać efekty w miejscu, na które nie działały dotychczas prowadzone metody treningowe. Co dzieje się z rozpuszczonym tłuszczem? Uwolnione komórki trafiają do krwiobiegu, który pomaga w wydaleniu ich z organizmu.

W zależności od powierzchni miejsca zabiegowego procedura usuwania tkanki tłuszczowej może trwać do kilkudziesięciu minut. Warto zaznaczyć, że pełnię efektu można zaobserwować po około ośmiu tygodniach od pierwszego zabiegu, a warto wykonać ich od dwóch do pięciu. Ilość sesji zostanie ustalona z lekarzem medycyny estetycznej.

Lekarz medycyny estetycznej z kliniki Novoderm w Łodzi podkreśla, że efekt, jaki w postaci płaskiego brzuch, jaki osiąga się po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej w postaci płaskiego brzucha może utrzymać się już na zawsze, jeśli pacjent będzie prowadził zrównoważony tryb życia i zbilansowaną dietę.

Sculpting na płaski brzuch

Jak schudnąć z brzucha i usunąć tłuszcz, który nie chce zniknąć, mimo ćwiczeń i diety? Sculpting. Technologia wykorzystuje skoncentrowaną energię elektromagnetyczną mającą duże natężenie, która wywołuje skurcze mięśni, co prowadzi do ich budowy. Efektem zabiegu jest nie tylko usunięcie tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, w tym przypadku z brzucha, ale również:

  • ujędrnienie mięśni i zmniejszenie zwiotczenia skóry,
  • wyraźna redukcja cellulitu,
  • wysmuklenie sylwetki,
  • poprawa napięcia skóry,
  • przyrost masy mięśniowej na poziomie około 19%,
  • redukcja tkanki tłuszczowej na poziomie około 16%.

Elektrostymulacja Sculpting nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zaleca się przeprowadzenie co najmniej czterech zabiegów w celu osiągnięcia wymarzonego rezultatu. Efekty widoczne są po około dwóch tygodniach po pierwszym zabiegu.

Endermologia

Endermologia to odpowiedź na pytanie, jak szybko schudnąć z brzucha. Zabieg niwelowania miejscowej i opornej tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki i ujędrniania skóry ciała daje niemal natychmiastowe efekty. Choć po ocenie lekarza medycyny estetycznej po pierwszym zabiegu może zajść konieczność przeprowadzenia drugiego i trzeciego, to już po zejściu z fotela będzie można cieszyć się pierwszymi rezultatami.

Kriolipoliza na płaski brzuch

Zabiegiem umożliwiającym pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza. Kontrolowane schładzanie prowadzi organizm do rozpoczęcia procesów metabolizowania i wydalania komórek tłuszczowych uszkodzonych przez zimno. To metoda na płaski brzuch nieinwazyjna i niewymagająca rekonwalescencji. Efekt zauważalny jest po upływie od czterech do nawet dwunastu tygodniu. Po tym etapie pacjent wraz z lekarzem medycyny estetycznej podejmują decyzję o zakończeniu bądź kontynuowaniu terapii. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów kriolipolizę można łączyć z innymi procedurami zabiegowymi mającymi na celu miejscową redukcję tkanki tłuszczowej.

Więcej o szczegółach zabiegów na płaski brzuch dowiesz się w klinice medycyny estetycznej Novoderm w Łodzi.

  • Udostępnij artykuł: