1. Home
 2. Doktorzy
 3. Piotr Wojciechowski

O “Piotr Wojciechowski”

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Rezydent Medycyny Rodzinnej oraz członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Hospicjum Domowego. Oferuje konsultacje z zakresu medycyny rodzinnej, interny, pediatrii oraz leczenia bólu.

Oferowane usługi

Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny 4 Usługi
Konsultacja lekarska online (L4 i/lub eRecepta) - 99 zł Opis usługi 

W trakcie konsultacji po zebraniu wywiadu możliwe jest wystawienie e-recepty, e-skierowania lub/oraz zwolnienia lekarskiego (e-ZLA). Konsultacje odbywają się przez telefon oraz czat.

Podczas wypisywania recept na leki stałe konieczne jest:
1) Przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego (z ostatnich 6 mies.) z nazwą, dawkowaniem oraz wskazaniami do stosowania danego leku.
2) nadanie lekarzowi dostępu do systemu P1 by lekarz mógł zweryfikować leki wystawianie dla Pacjenta w ciągu ostatnich miesięcy.

eRecepta - konsultacja lekarska - 69 zł Opis usługi 

Konieczne jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego (z ostatnich 6 mies.) z nazwą, dawkowaniem oraz wskazaniami do stosowania danego leku.

Kontynuacja antykoncepcji - e-Recepta - 59 zł
Consultation for Foreigners - 99 zł

Specjalizacje

Języki

Członkostwa

 • Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej

“Piotr Wojciechowski” odpowiedzi lekarza

 • Cetix i unodox 2021-10-19

  Dzień dobry, Jeśli istnieją wskazania kliniczne do stosowania 2 antybiotyków to można prowadzić takie leczenie. Przyjmowanie 2 różnych antybiotyków tego samego dnia jest dopuszczalne.

 • Dzień dobry, Brak stanów zapalnych w jamie ustnej zmniejsza częstość powikłań okołooperacyjnych, dlatego zaleca się sanację jamy ustnej przed różnymi zabiegami operacyjnymi. Każdorazowo konieczność leczenia stomatologicznego przed zabiegiem ocenia lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg - w tym wypadku lekarz laryngolog.

 • Dzień dobry, Trudno postawić diagnozę na podstawie samego opisu. Konieczna będzie osobista konsultacja lekarska lub telekonsultacja z przesłaniem zdjęć przedstawiających zaczerwienienie.

 • Dzień dobry, Na podstawie samego opisu trudno coś więcej doradzić. Przy tak długo utrzymującej się gorączce wskazane jest wykonanie badania przedmiotowego przez lekarza oraz wykonanie ew. badań dodatkowych. Przy długo utrzymującej się infekcji wirusowej mogło dojść do nadkażenia bakteryjnego. Nie zalecam stosowania amantadyny, gdyż brakuje aktualnie dowodów na skuteczność tego leku w covid19

 • Dzień dobry, Utrata węchu i smaku to rzadkie powikłanie stosowania antybiotyków makrolidowych (Sumamed). Z racji tego, że aktualnie zdecydowanie częstszą przyczyną jest infekcja wirusem SARS CoV 2 w diagnostyce różnicowej zalecałbym wykonanie wymazu w kierunku tego wirusa - zapalenie zatok mogło być wczesnym objawem covid19 w wyniku którego nastąpiła utrata węchu i smaku a przyjęcie Sumamedu zbiegło się z czasem. Utrata węchu i smaku może utrzymywać się od kilku dni do nawet kilku miesięcy.

 • Dzień dobry, W anginie paciorkowcowej standardowo leczenie stosuje się przez 10 dni. W opisanym przypadku wskazana byłaby konsultacja lekarska celem oceny wskazań do ew. wydłużenia czasu antybiotykoterapii.

 • Dzień dobry, w opisanym przypadku wskazana byłaby konsultacja alergologiczna - podane dolegliwości, poza refuluksem, mogą wskazywać też na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa.

 • Dzień dobry, Sterydy anaboliczne mogą zmniejszać liczebność plemników w spermie natomiast same w sobie nie są wydzielane razem ze spermą, przez co nie powinny stanowić zagrożenia dla płodu.

 • Dzień dobry, Jeśli u dziecka nie było dodatniego wyniku testu w kierunku SARS CoV 2 oraz nie występowały objawy tj. gorączka, kaszel, utrata węchu lub smaku to sam fakt przebywania z osobą na którą została nałożona kwarantanna nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia.

 • Dzień dobry, podwyższony poziom przeciwciał nie upoważnia do otrzymania certyfikatu ozdrowieńca. Konieczny jest test w momencie choroby.

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
 • Udostępnij profil:
[]