1. Home
 2. Doktorzy
 3. Sonia Olszowska-Walkiewicz

O “Sonia Olszowska-Walkiewicz”

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i aktualnie jestem w trakcie specjalizacji z pediatrii, ponieważ opieka nad Małym Pacjentem to moja zawodowa pasja. Swoją wiedzę pogłębiam regularnie uczestnicząc w polskich i międzynarodowych kursach i konferencjach. Dyżuruję w powiatowych szpitalach. Prywatnie jestem mamą Klary i Piotra. W wolnych chwilach spędzam aktywnie czas – preferuję zdrowy tryb życia i stawiam na zdrowe odżywianie.

Oferowane usługi

Lekarz rodzinny
Lekarz rodzinny 3 Usługi
Konsultacja lekarska online (L4 i/lub eRecepta) - 99 zł Opis usługi 

W trakcie konsultacji po zebraniu wywiadu możliwe jest wystawienie e-recepty lub/oraz zwolnienia lekarskiego (e-ZLA). Jeżeli zachodzi taka potrzeba, w trakcie konsultacji możliwe jest również omówienie wyników badań lekarskich.

Nie wypisuję leków narkotycznych, nasennych, psychoaktywnych.

Consultation for Foreigners - 119 zł Opis usługi 

Podczas tej wizyty poprzez czat lub rozmowę telefoniczną przeprowadzany jest wywiad. Jeśli jest potrzeba wystawiana jest eRecepta lub/oraz ezwolnienie lub/oraz zlecenie testu PCR w kierunku COVID19.

Kontynuacja antykoncepcji - e-Recepta - 59 zł Opis usługi 

Podczas tej wizyty można uzyskać eRepeptę na przedłużenie dotychczas stosowanej antykoncepcji.

Pediatra
Pediatra 1 Usługi
Konsultacja pediatryczna online - 99 zł Opis usługi 

Nie wypisuję leków uspokajających, nasennych, psychotropowych oraz narkotycznych.

Specjalizacje

“Sonia Olszowska-Walkiewicz” odpowiedzi lekarza

 • Z ziół należy unikać naparów z senesu oraz z dziurawca, bo mogą zmniejszyć wchłanianie przez organizm hormonów zawartych w doustnych środkach antykoncepcyjnych. Szałwia, mięta, rumianek i koper nie będą miały negatywnego wpływu na antykoncepcję.

 • Prognozowany wzrost dla Pani to: 172 cm + 190 cm - 13/2 = 174,5 cm Jednak na wzrost mają wpływ również takie czynniki jak prawidłowo zbilansowana dieta, zdrowy tryb życia oraz prawidłowa gospodarka hormonalna. Z dużym prawdopodobieństwem uzyskany przez Panią wzrost utrzyma się już na takim poziomie.

 • Podczas rozpoczynania przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą zdarzyć się takie objawy, jak Pani opisała. Jednakże dobrze dobrana antykoncepcja czasem nie powoduje żadnych dolegliwości. Proszę spróbować wziąć od następnego okresu Vibin. Gdyby objawy się powtarzały należy skonsultować się z ginekologiem.

 • Obrzęk może być naturalnym objawem po masturbacji, o ile samoistnie ustąpi w ciągu kilkunastu minut i nie wywołuje on żadnych innych dolegliwości. W każdym innym przypadku należy pilnie zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.

 • Obrzęk ustępujący w kilkanaście minut po masturbacji jest zjawiskiem naturalnym. W momencie utrzymywania się dłużej i wystąpienia innych dolegliwości należy pilnie skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

 • Widoczne węzły chłonne krezkowe mogą być objawem przebytej infekcji - nie są powodem do zmartwienia. Natomiast utrzymujący się stan podgorączkowy oraz stolce z krwią należy natychmiast zdiagnozować - zalecana pilna wizyta u pediatry.

 • Zalecana jest wszelka aktywność fizyczna, która nie będzie typowo treningiem siłowym. Aktywność cardio, np. szybkie marsze, joga, taniec - przy tętnie max. 120-130/min.

 • Wystarczy skontrolować gazometrię krwi żylnej. Podanie oksytocyny podczas porodu ma dobroczynny wpływ na przebieg porodu, spadek tętna u dziecka mógł być związany z przechodzeniem dziecka przez kanał rodny (fizjologiczny spadek tętna) a nie z podaniem oksytocyny.

 • Proszę wykonać podstawowe badania laboratoryjne z krwi - morfologia, elektrolity, CRP, OB, próby wątrobowe, kreatynina, mocznik, TSH, ft4 oraz badanie ogólne moczu. Proszę rownież udać się na konsultację laryngologiczną celem oceny gardła. Dalsze postępowanie uzależnione od otrzymanych wyników badań krwi oraz diagnozy postawionej przez laryngologa.

 • Tak, jeżeli na danym wózku widłowym oraz w zapisie BHP nie ma informacji, że dane urządzenie (bądź strefa) jest niebezpieczne dla pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem. Każde urządzenie, które transmituje pole ektromagnetyczne powinno być w odległości minimum 30 cm od implantu.

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
 • Udostępnij profil:
[]