1. Home
 2. Doktorzy
 3. Karol Kołakowski

O “Karol Kołakowski”

Nazywam się Karol Kołakowski i jestem internistą w trakcie ostatniego, szóstego roku szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie kardiologii w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie (Anin). Szczególnie interesuje się inwazyjnym oraz nieinwazyjnym leczeniem zaburzeń rytmu serca oraz jestem w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracy w POZ, NPL oraz Izbie Przyjęć, a w dobie pandemii COVID-19 coraz częściej konsultuję pacjentów za pomocą narzędzi telemedycznych.

Oferowane usługi

Kardiolog
Kardiolog 1 Usługi
Konsultacja kardiologiczna online - 119 zł Opis usługi 

Celem zwiększenia wartości merytorycznej konsultacji proszę załączyć dobrej jakości zdjęcie/skan EKG oraz w miarę możliwości aktualne wyniki innych posiadanych badań dodatkowych: obrazowych, czynnościowych oraz laboratoryjnych.

Lekarz ogólny/Internista
Lekarz ogólny/Internista 4 Usługi
Konsultacja lekarska online (L4 i/lub eRecepta) - 99 zł Opis usługi 

W trakcie konsultacji możliwe jest wystawienie e-recepty lub e-zwolnienia.

eRecepta - wystawienie/przedłużenie - 65 zł Opis usługi 

Koniecznie jest wysłanie na chat dokumentacji potwierdzającej wskazania do stosowania danego leku: karta informacyjna ze szpitala lub poradni, zaświadczenie lekarskie

Nie wystawiam recept na leki psychotropowe oraz narkotyczne leki przeciwbólowe.

Tabletka "dzień po" - e-Recepta(CHAT) - 59 zł
Consultation for Foreigners - 99 zł Opis usługi 

English
Español

Doświadczenie

 • lekarz ( 2015 - Teraz ) Instytut Kardiologii

Edukacja

 • lekarz ( 2008 - 2014 ) Warszawski Uniwersytet

“Karol Kołakowski” odpowiedzi lekarza

 • Jeśli dziewczyna ma regularne cykle miesiączkowe i krwawienie, które wystąpiło w piątek było rzeczywistym krwawieniem miesięcznym to zajście w ciążę w trakcie 1. dnia krwawienia jest właściwie niemożliwe.

 • Należy udać się do lekarza: rodzinny, chirurg lub proktolog, aby zbadał Panią per rectum i postawił wstępne rozpoznanie. Najbardziej prawdopodobne są żylaki odbytu. Należy mocno się nawadniać, prowadzić aktywny tryb życia oraz stosować dietę bogatoresztkową (dużo błonnika) aby unikać zaparć.

 • Witam. Jestem kardiologiem i wykonuję zabiegi ablacji. Jeśli chodzi o preekscytację, to zabiegu wymagają pacjenci, którzy mają objawowe napady częstoskurczu. Jeśli nie ma objawów, to u pacjentów, którzy wykonują zawód podwyższonego ryzyka (pilot, kierowca zawodowy, sportowiec zawodowy) wykonuje się inwazyjne badanie elektrofizjologiczne, podczas którego również wprowadza się elektrody do serca i za pomocą określonych manewrów stymulacji ocenia się, czy preekscytacja jest groźna dla życia, czy nie. Jeśli jest groźna - wykonuje się ablację. Nie wiem, czy żołnierz kwalifikuje się jako zawód podwyższonego ryzyka w rozumieniu wskazań do zabiegu - pewnie zależy to od tego jaka jednostka, czy żołnierz prowadzi w trakcie służby pojazdy mechaniczne itd.

 • P-ciała nie służą do rozpoznawania choroby. W razie wątpliwości wskazane jest wykonanie testu PCR.

 • TSH > 32 świadczy o znacznej niedoczynności tarczycy, która może być spowodowana dużą dawką Thyrozolu. Żeby się wypowiedzieć, co robić konieczne jest poszerzenie wywiadu o inne zagadnienia. Czy badanie było wykonywane rano, na czczo ? Jak się Pan/Pani czuje? Czy bierze Pan/Pani inne leki, które mogą mieć interakcję z Thyrozolem lub niezależnie od niego wpływać na funkcję tarczycy. Jaka była pierwotna przyczyna nadczynności ? (czasami najpierw jest faza nadczynności, a następnie przechodzi w niedoczynność i wówczas trzeba suplementować hormony tarczycy) Warto powtórzyć TSH razem z wolnymi hormonami fT3 i fT4 i skonsultować się z lekarzem.

 • Ma Pani nieliczne skurcze dodatkowe - nie należy tym się martwić. Warto poświęcić jednak chwilę uwagi tej wstawce rytmu trudnego do zróżnicowania - czy Pani kojarzy w jakim momencie doby to wystąpiło i co Pani wtedy robiła? Może to mieć znaczenie. Nie wiem też co oznacza "jakieś szmery" w echo. Z reguły w opisie badania echo funkcja zastawek jest szczegółowo opisana.

 • Warto zrobić EKG, i podstawowe bad. lab. w tym lipidogram. Ważne jest też czy Pan pali papierosy oraz jakie jest BMI.

 • Nie jest to duża ilość. Ketony w moczu pojawiają się w niewyrównanej cukrzycy, w trakcie głodzenia lub stosowania dziwnych diet redukujących ilość cukru. Proszę o siebie dbać w ciąży, stosować zbilansowaną dietę. Warto również ocenić stężenie glukozy we krwi.

 • Podstawowa kwestia - czy po zastosowanym leczeniu udało się pozbyć bakterii H. pylori ? (czyli kontrolna gastroskopia z testem w tym kierunku lub antygen oznaczany z kału). Jeśli bakteria jest ciągle obecna, to należy zastosować inny schemat eradykacji.

 • Czy ból jest zależny od ruchu/pozycji ciała? Może przyczyna tkwi w spiętym mięśniu i potrzebna jest pomoc fizjoterapeuty.

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
 • Udostępnij profil: