1. Home
 2. Doktorzy
 3. Karol Kołakowski

O “Karol Kołakowski”

lekarz kardiolog Karol Kołakowski

Nazywam się Karol Kołakowski i jestem internistą w trakcie ostatniego, szóstego roku szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie kardiologii w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie (Anin). Szczególnie interesuje się inwazyjnym oraz nieinwazyjnym leczeniem zaburzeń rytmu serca oraz jestem w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracy w POZ, NPL oraz Izbie Przyjęć, a w dobie pandemii COVID-19 coraz częściej konsultuję pacjentów za pomocą narzędzi telemedycznych.

Oferowane usługi

Internista
Internista 7 Usługi
Konsultacja internistyczna online 89 zł
Konsultacja z ew. e-Receptą 89 zł
Konsultacja z ew. e-Zwolnieniem 89 zł
Consultation for Foreigners 109 zł
Tabletka "dzień po" - e-Recepta(CHAT) 69 zł
Konsultacja - podejrzenie COVID-19 89 zł
Przedłużenie leków stałych 59 zł

Nie jest możliwe uzyskanie recepty na leki psychotropowe oraz antykoncepcyjne zawierające estrogen.

Kardiolog 1 Usługi
Konsultacja kardiologiczna online 119 zł

Celem zwiększenia wartości merytorycznej konsultacji proszę załączyć dobrej jakości zdjęcie/skan EKG oraz w miarę możliwości aktualne wyniki innych posiadanych badań dodatkowych: obrazowych, czynnościowych oraz laboratoryjnych.

Doświadczenie

 • lekarz ( 2015 - Teraz ) Instytut Kardiologii

Edukacja

 • lekarz ( 2008 - 2014 ) Warszawski Uniwersytet

Specjalizacje

“Karol Kołakowski” odpowiedzi lekarza

 • Objawy które Pani zglasza moga byc spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Na pewno warto oznaczyc we krwi stezenie hormonów plciowych oraz osi przysadka-nadnercza i skonsultowac sie z endokrynologiem.

 • Serduszko pojawiające sie w czasie pomiaru ciśnienia nie musi świadczyc o arytmii i to urzadzenie nie sluzy do jej wykrywania. Moze wykryło chwilowa niemiarowosc pracy serca albo po prostu sie pomylilo. Proszę spokojnie czekać na założenie holtera. Inna kwestia to sens częstych pomiarów u mlodej osoby. Jesli w doraznym pomiarze ciśnienie jest prawidłowe mozna schować cisnieniomierz do szafy i nastepny raz zmierzyć cisnienie za rok:)

 • Haluxy 2021-07-13

  Należy skonsultować sie z ortopedą

 • Obydwoje konsultujących Pana lekarzy podejrzewa ze patologia znajduje sie w 5.kosci srodstopia i tego nalezy sie trzymac. Leczenie tak czy inaczej polega na unieruchomieniu stopy. Powinien Pan sie zgłosić na kontrolę zgodnie z zaleceniami

 • Można tak brać.

 • Jeśli dziewczyna ma regularne cykle miesiączkowe i krwawienie, które wystąpiło w piątek było rzeczywistym krwawieniem miesięcznym to zajście w ciążę w trakcie 1. dnia krwawienia jest właściwie niemożliwe.

 • Należy udać się do lekarza: rodzinny, chirurg lub proktolog, aby zbadał Panią per rectum i postawił wstępne rozpoznanie. Najbardziej prawdopodobne są żylaki odbytu. Należy mocno się nawadniać, prowadzić aktywny tryb życia oraz stosować dietę bogatoresztkową (dużo błonnika) aby unikać zaparć.

 • Witam. Jestem kardiologiem i wykonuję zabiegi ablacji. Jeśli chodzi o preekscytację, to zabiegu wymagają pacjenci, którzy mają objawowe napady częstoskurczu. Jeśli nie ma objawów, to u pacjentów, którzy wykonują zawód podwyższonego ryzyka (pilot, kierowca zawodowy, sportowiec zawodowy) wykonuje się inwazyjne badanie elektrofizjologiczne, podczas którego również wprowadza się elektrody do serca i za pomocą określonych manewrów stymulacji ocenia się, czy preekscytacja jest groźna dla życia, czy nie. Jeśli jest groźna - wykonuje się ablację. Nie wiem, czy żołnierz kwalifikuje się jako zawód podwyższonego ryzyka w rozumieniu wskazań do zabiegu - pewnie zależy to od tego jaka jednostka, czy żołnierz prowadzi w trakcie służby pojazdy mechaniczne itd.

 • P-ciała nie służą do rozpoznawania choroby. W razie wątpliwości wskazane jest wykonanie testu PCR.

 • TSH > 32 świadczy o znacznej niedoczynności tarczycy, która może być spowodowana dużą dawką Thyrozolu. Żeby się wypowiedzieć, co robić konieczne jest poszerzenie wywiadu o inne zagadnienia. Czy badanie było wykonywane rano, na czczo ? Jak się Pan/Pani czuje? Czy bierze Pan/Pani inne leki, które mogą mieć interakcję z Thyrozolem lub niezależnie od niego wpływać na funkcję tarczycy. Jaka była pierwotna przyczyna nadczynności ? (czasami najpierw jest faza nadczynności, a następnie przechodzi w niedoczynność i wówczas trzeba suplementować hormony tarczycy) Warto powtórzyć TSH razem z wolnymi hormonami fT3 i fT4 i skonsultować się z lekarzem.

Artykuły

Lekarz nie publikował jeszcze artykułu.
 • Udostępnij profil: