1. Home
 2. Doktorzy
 3. Adam Żebrowski

lekarz specjalista Adam Żebrowski

181 Opinie
Adam Żebrowski Adam Żebrowski
 • 181 poleceń lekarza
 • Gabinet On-line
 • Przyjmuje w: Wt, Śr, Czw, Pt, Pon
 • Wystawiam recepty. Nie wystawiam zwolnień

O “Adam Żebrowski”

Nazywam się Adam Żebrowski i jestem specjalistą chirurgii ogólnej i proktologiem. Ukończyłem studia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Na stażu posiadłem dodatkowe doświadczenie w pracy w POZ, Nocnej i Świątecznej pomocy Lekarskie oraz w ramach telemedycyny. Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chirurgii ogólnej zdobywałem w Szpitalu Praskim p.w Przemienienia Pańskiego w Warszawie. Uważam, że eWizyty to świetne rozwiązanie w dzisiejszych czasach, i jak się okazuje wiele spraw związanych ze zdrowiem można załatwić z lekarzem przez internet.

Konsultacje chirurgiczne i proktologiczne online:

-możliwość omówienia problemu z przesłaniem zdjęć na czacie

-analiza wyników badań, interpretacje zaleceń

-kwalifikacje do zabiegów

-kontynuacja leczenia, e-Recepta / brak możliwości zwolnień

Stacjonarne konsultacje i zabiegi chirurgiczne i proktologiczne w Warszawie:
ul. Bora-Komorowskiego 37 lok. 210 – przychodnia StrefaPacjenta

Poniedziałki: 12:00-15:00
Piątki: 09:00-12:00
umawianie telefoniczne: +48 503 379 944

Oferowane usługi

Chirurg-Proktolog
Chirurg-Proktolog 2 Usługi
Konsultacja chirurgiczna online - 99 zł
Konsultacja proktologiczna online - 99 zł
Lekarz ogólny/Internista
Lekarz ogólny/Internista 1 Usługi
eRecepta - konsultacja lekarska - 69 zł Opis usługi 

Można uzyskać receptę na dowolny lek podczas konsultacji
Czasem mogę poprosić o dokumentacje przy lekach specjalistycznych
Wystawienie recepty może wymagać rozszerzenia wizyty o konsultacje co wymaga dopłaty w trakcie konsultacji

Doświadczenie

 • rezydent chirurgii ogólnej ( 2022 - 2022 ) Szpital Praski pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie
 • chirurg - proktolog ( 2021 - Teraz ) LuxMed ul. 1 sierpnia 8 Warszawa
 • chirurg-proktolog ( 2022 - Teraz ) Prywatny Gabinet - ul. Bora-Komorowskiego 37 lok. 210

Edukacja

 • lekarz ( 2008 - 2014 ) Warszawski Uniwersytety Medyczny

“Adam Żebrowski” odpowiedzi lekarza

 • Recepta na Xenical 2021-04-30

  Xenical to lek z inhibitorem lipaz czyli orlistat, który hamuje wchłanianie tłuszczy. Należy rozważyć wskazania i wykluczyć ew przeciwwskazania do leku na wizycie. Można to wykonać w trakcie teleporady

 • Opisywane objawy i wyniki badań mogą sugerować niedoczynność tarczycy. Należy skonsultować się z endokrynologiem i pogłębić diagnostykę i badania laboratoryjne i USG tarczycy.

 • Można uzyskać takie e-skierowanie w trakcie konsultacji lekarskiej online

 • Opisywane u Pana objawy sugerują dysfunkcję motoryki przełyki i dolnego zwieracza przełyku. Zażywany prokit zwiększa napięcie dolnego zwieracza i utrudnia wydostawanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku oraz wydostawania się nadmiernej ilości gazów. Forsowanie nie przyniesie ulgi tylko nasili te objawy w związku z zwiększonym ciśnieniem w jamie brzusznej tworząc błędne koło. Dodatkowo przyczyną dolegliwości, może być przepuklina rozworu przełykowego, np przepuklina wślizgowa żołądka. Odpowiedz na ostatnie podejrzenie otrzyma Pan w gastroskopii. Dalsza diagnostyka powinna być oparta o manometrię przełyku, czyli mierzenie ciśnienia w przełyku oraz badanie kontrastowe przełyku.

 • Opis tomografii komputerowej sugeruję zmianę guzowatą płuca lewego oraz jego cechę inwazyjną przez naciekanie naczyń płucnych oraz powiększone liczne węzły chłonne. Całość obrazu stanowi niestety istotne podejrzenie nowotworu złośliwego płuca. Należy pilnie zgłosić się do ośrodka onkologicznego, w którym leczeni są chorzy z nowotworami płuc.

 • Generalnie w drogach oddechowych cały czas jest produkowana wydzielina z błony śluzowej czy to gardła, krtani i oskrzeli, która nie powinna dawać dolegliwości. Przy np. przewlekłym zapaleniu zatok wydzielina może w nadmiarze spływać do gardła i krtani powodując potrzebę odkrztuszania. Dodatkowym stanem nie związanym bezpośrednio z nadmiarem produkcji wydzieliny w górnych drogach oddechowych, może być refluks kwaśnej treści z żołądka do przełyku a dalej postępujący ukryty refluks gardłowo-krtaniowy, który doprowadza do przewlekłego zapalenia zatok, krtani i gardła a to stymuluje błonę śluzową do nadprodukcji śluzu. Należy udać się do gastrologa i wykonać badania w kierunku refluksu.

 • W pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby płucne typu astma, POCHP, włóknienie płuc przez konsultacje z pulmonologiem i badania czynnościowe - spirometria oraz obrazowe - tomografia komputerowe. Na końcu jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną opisywanych objawów może być przewlekły refluks żołądkowo-przełykowy na tle przepukliny wślizgowej przełyku. Proszę też skonsultować się z gastrologiem.

 • Przy zapalnej chorobie powinno się nieco odczekać i zaszczepić po wyzdrowieniu

 • Jest to wskazanie do pilnej konsultacji chirurgicznej i leczenie operacyjnego, czyli wykonania splenektomii (usunięcia śledziony)

 • Nie jest tak prosto odpowiedzieć na to pytanie z uwagi na istotną złożoność genetyczną problemu i wyniku genetycznego. Na pewno wynik nie odpowie zero jedynkowo co to jest i jaka jednostka chorobowa. Często jest to zespół chorób towarzyszącym różnym mutacjom. Zapewne jesteście Państwo pod opieką lekarza genetyka, który zlecił takie badania. Może się też okazać, że i genetyk nie będzie umiał nazwać jednoznacznie co to za choroba...

Artykuły

Rodzaje tabletek antykoncepcyjnych
Adam Żebrowski Adam Żebrowski
Wstrząs anafilaktyczny – przyczyny, objawy i leczenie
Adam Żebrowski Adam Żebrowski
Ból ucha – przyczyny i leczenie
Adam Żebrowski Adam Żebrowski
Bóle brzucha – przyczyny, leczenie
Adam Żebrowski Adam Żebrowski
Nadczynność tarczycy
Adam Żebrowski Adam Żebrowski
 • Udostępnij profil:
[]